В Україні зареєстровані клінічні випробування чотирьох вітчизняних препаратів, які, на думку фахівців, можуть допомогти у лікуванні хворих на COVID-19.
"На сьогодні це чотири лікарські засоби, по яким іде клінічне випробуванняКлінічні випробування або дослідження лікарського засобу – науково-дослідницька робота, метою якої є будь-яке дослідження за участю людини для вивчення ефективності препарату. Пацієнт бере участь у дослідженні лише за власним бажанням - після підписання інформованої згоди.. Тобто ці лікарські засоби використовуються в Україні для інших захворювань і, зокрема, на думку фахівців, вони можуть бути корисними при лікуванні COVID-19. Саме з цією метою були зареєстровані клінічні випробування", — повідомив очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу.
Степанов наголосив, що клінічні випробування "доволі тривалий і відповідальний процес", і додав, що ефективність препаратів стане відомою лише після їх завершення.
За словами міністра охорони здоров'я, наразі у світі не існує жодного лікарського засобу, в якому б в інструкції було записано "покази лікування COVID-19". Він додав, що хоч і є лікарські засоби, які більш ефективні при лікуванні різних станів хвороби, вся терапія, яка відбувається, є симптоматичною та проводиться відповідно до протоколів МОЗ.
Що відомо
- Станом на ранок 22 липня в Україні зареєстрували 60 995 випадків коронавірусної хвороби, з них 829 - за останню добу. Це на півтори сотні пацієнтів більше, ніж за попередню добу.
- У червні міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що представники уряду розпочали переговори щодо поставки в Україну майбутньої вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19.
- Всесвітня організація охорони здоров'я розробляє рекомендації щодо категорій людей, які повинні будуть отримати вакцину від коронавірусу в першу чергу, щойно її винайдуть.
- У ВООЗ неодноразово заявляли, що ліків від COVID-19 поки що не існує. Генеральний директор організації Тедрос Адганом Гебреєсус повідомив, що ВООЗ призупиняє випробування антималярійного препарату гідроксихлорохіну у лікуванні COVID-19 через побоювання негативних наслідків для пацієнтів.
- Раніше у ВООЗ повідомляли, що у світі триває розробка 133 потенційних вакцин від коронавірусу. Більшість з них перебувають на доклінічній стадії випробувань.