У Дніпрі протестували проти призначення Шкалета в.о. міністра освіти

У Дніпрі протестували проти призначення Шкалета в.о. міністра освіти

У Дніпрі протестували проти призначення Шкалета в.о. міністра освіти
. Фото: Суспільне. Дніпро

У Дніпрі відбулась акція протесту проти призначення виконувачем обов'язків Міністра освіти Сергія Шкарлета. На захід зібралося, за підрахунками Суспільного, близько 20 людей.

За словами учасників заходу, цю посаду не може обіймати людина, яка була членом “Партії регіонів” та, як вони кажуть, пов'язана з корупційними скандалами.

У Дніпрі протестували проти призначення в.о. Міністра освіти Сергія Шкарлета
Владислав Мельничук, Дніпро, 30 червня 2020 року. Фото: Суспільне. Дніпро

«Сам Шкарлет неодноразово показував свою антиукраїнську позицію під час Революції гідності. Він є колегою і партнером Табачника. Він є корупційно зашквареним під час того, як він був ректором Чернігівського університету», – сказав координатор акції Владислав Мельничук.

Учасники влаштували перформанс, під час якого продемонстрували, як виглядають прихильники Шкарлета.

«Нам обіцяли нове обличчя, твердих професіоналів. Ми бачимо, що повертаються ті самі люди, які були за часів Януковича. Людина, яка не пускала студентів на демонстрації і була проти цього, зараз буде керувати освітою в нашій державі», – сказав учасник акції Владислав Солугуб.

У Дніпрі протестували проти призначення в.о. Міністра освіти Сергія Шкарлета
У Дніпрі протестували проти призначення в.о. Міністра освіти Сергія Шкарлета, 30 червня 2020 року. Фото: Суспільне. Дніпро

Схожі акції пройшли в 10 містах України, зокрема в Чернівцях, Львові, Харкові. Організатори обіцяють зробити їх безстроковими, якщо Сергія Шкарлета не знімуть з посади виконувача обов'язків міністра.

В інтерв'ю BBC News Україна, прем'єр-міністр Денис Шмигаль обґрунтував призначення Шкарлета тим, що в нього є менеджерський досвід, чіткі цілі з розвитку освіти і науки України, а також хороші відгуки від ректорів українських вузів.

Відомо

  • Уряд призначив тимчасового очільника Міносвіти.
  • Раніше Сергій Шкарлет обіймав посаду ректора Національного університету "Чернігівська політехніка" з 2010 року. На час призначення був наймолодшим ректором України. Він балотувався у депутати Чернігівської обласної ради від "Партії регіонів", заявляв, що підтримує експрезидента-втікача Віктора Януковича на виборах 2004 року і "поділяє погляди й принципи цієї партії".
  • У 2013 році Янукович своїм указом присвоїв Шкарлету почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України" за "вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю". Нагороду йому вручав Табачник, радником якого був Шкарлет.
  • У 2015 році Шкарлет балотувався до Чернігівської обласної ради 7-го скликання від "Блоку Петра Порошенка".
На початок