Парковки у Дніпрі знову зробили платними: мапа тарифів та думки містян

Парковки у Дніпрі знову зробили платними: мапа тарифів та думки містян

Парковки у Дніпрі знову зробили платними: мапа тарифів та думки містян
. Суспільне Дніпро

Виконавчий комітет міськради Дніпра знову ввів оплату за паркування. І це попри те, що 28 березня суд скасував тарифи через недостатньо прозоре ціноутворення.

Утім, навіть після рішення суду інспекція з паркування продовжила штрафувати автомобілістів. Анатолій розповів Суспільному: мусив сплатити 340 гривень.

"Другого квітня мене оштрафували, квитанція при мені, виписали штраф. Паркувальник сфотографував, зробив довгу петицію, і залишив під двірником. Я вже заплатив, бо, кажуть, забирають на штрафмайданчик, і там тримають місяць", — розповів чоловік.

Невдоволений платними парковками і водій Олександр. Каже: на них немає камер та часто відсутня охорона.

"Половина паркоматів не працює, не всі мають додаток, щоб заплатити через мобільний. На першій полосі руху розмальовані парковки, тобто це повне порушення правил дорожнього руху: було дві, зробили одну. Перша забита парковками платними", — говорить він.

Позов до суду про скасування оплати за паркування подала "Платформа Громадський контроль". Та вже 4 квітня посадовці встановили нові тарифи. І у громадській організації вбачають тут порушення закону.

"Наразі є коротке рішення суду, який ми виграли, але нема повного. Чому це важливо? Тому що при ухваленні нового рішення має бути зрозуміло, що ти порушив. І це має бути в повному тексті рішення суду", — зазначає голова правління організації Денис Селін.

Він додає: формування нових тарифів і досі залишається непрозорим. Бо нових розрахунків щодо тарифів і зон ніхто не бачив.

На засіданні виконкому міськради нове зонування, за словами директора департаменту транспорту Ігоря Маковцева, обґрунтували запитами та статистикою.

"Були запити щодо кількості паркомісць на території міста, також запит до інспекції з паркування, статистика щодо кількості правопорушень за тими чи іншими адресами у місті. Після аналізу було зрозуміло, як місто зонувати, визначили й коєфіцієнти", — розповів посадовець.

Парковки у Дніпрі знову зробили платними: мапа тарифів та думки містян
Суспільне Дніпро

Згідно з новим розпорядженням, парковка на площі Героїв Майдану, на ділянках Січеславської Набережної та на площі Вокзальній коштує 20 гривень на годину. Залишити авто в іншій центральній частині міста коштує 18 гривень. За 15 можна припаркуватися на Січеславській Набережній, проспекті Лесі Українки, Олександра Поля та Гагаріна. Змінилася вартість паркування і у спальних районах: замість 10 гривень за годину стала 5. Крім того, зберігається платна стоянка біля парку Шевченка і лікарні Мечникова, за інформацією паркувального додатку Unip.

У Дніпрі за парковками нагладають комунальники, проте це має робити компанія "Паркт Сервіс Группе", каже Денис Селін.

"Є постанова Кабміну, де чітко прописано, що за доглядом відповідає оператор, в нашому випадку це "Паркт сервіс группе". Минулого року міська рада Дніпра ухвалює рішення, яке протирічить постанові Кабміну, і каже, що комунальники можуть відповідати за облаштування парковок", — зазначає голова правління ГО "Платформа Громадський контроль".

29 березня Суспільне направило інформаційні запити стосовно вартості стоянки та обслуговування паркомісць до міськради та "Паркт Сервіс Группе". Відповідь у встановлений законом термін не отримали.

Читайте також

Суд скасував рішення міськради Дніпра щодо встановлення тарифів на паркування автівок

У Дніпрі встановили нові тарифи на паркування

"Зробімо прозоро, зробімо чесно". Що кажуть водії та адвокат про скасування тарифів на паркування автівок у Дніпрі

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок