"Допомагаємо ЗСУ бачити ворога". У Дніпрі виготовляють безпілотники "Чаклун"

"Допомагаємо ЗСУ бачити ворога". У Дніпрі виготовляють безпілотники "Чаклун"

"Допомагаємо ЗСУ бачити ворога". У Дніпрі виготовляють безпілотники "Чаклун"
. Суспільне Дніпро

Дніпровські авіамоделювальники виготовили для Збройних сил України безпілотник "Чаклун". Як розповів Суспільному президент Федерації авіамодельного спорту Дніпропетровщини Дмитро Панченко, перша модель — непомітний літак-розвідник. Його не видно на радарах, він працює на великій висоті, тому збити його вкрай важко.

"Ми можемо долати відстань більш ніж 100 км, і це глибинна розвідка. Це можливість "дати очі" високоточній зброї, яку нам надають союзники. Це можливість розвідувати в глибину до 50 км", — говорить чоловік.

За його словами, процес виготовлення "Чаклуна" проходить в декілька етапів.

"Ми його збираємо, склеюємо, фарбуємо. Начиняємо мотором, дротами, радіоелектронними приладами, які дозволяють йому робити свою місію: автономно проводити розвідку в дуже жорстких умовах протидій засобам радіоелектронної боротьби", — каже Дмитро.

Зараз комплектуючі для безпілотника привозять з-за кордону. У планах — організувати власне виробництво. Це допоможе пришвидшити процес виготовлення безпілотників та знизити їхню собівартість.

"Допомагаємо ЗСУ бачити ворога". У Дніпрі розпочали виробництво власних безпілотників "Чаклун"
Безпілотник "Чаклун". Суспільне Дніпро

Ще одна модель безпілотника — "Великий Чаклун".

"Розмах у нього три метри. Ми його вже облітали. Багатоцільова "пташка" як розвідних місій, так і різних інших. Фюзеляж і деякі силові елементи — все українська розробка", — говорить авіамоделювальник.

Зараз "Чаклуни", які виготовляють у Дніпрі, працюють на всіх ділянках фронту. Деякі з них здійснили вже понад сотню вильотів. Однак, зазначають розробники, безпілотники — розхідний матеріал на фронті, тому в них завжди є потреба.

Читайте також

Поліція Дніпра отримала безпілотник для проведення гуманітарних місій

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок