Прямо під ноги — "Град". Історія бійця, який вижив у "котлі" під Іловайськом

Прямо під ноги — "Град". Історія бійця, який вижив у "котлі" під Іловайськом

Ексклюзивно
Прямо під ноги — "Град". Історія бійця, який вижив у "котлі" під Іловайськом
. Суспільне Дніпро

Один з учасників боїв 2014 року під Іловайськом на Донеччині — доброволець батальйону "Донбас" Євген Гуділов з позивним "Ворон". Про те, як вижив у "котлі" вісім років тому і як старається бути корисним своїй країні зараз, він розповів журналістам Суспільного.

Дуже багато вогню і постійно "дихаюча" земля — ось як досі згадується Іловайськ, розказує Євген Гуділов. Українські бійці витримували кількагодинні обстріли армії РФ, говорить він.

"Моя група… Ми потрапили туди за кілька днів до закриття кільця, до того моменту, коли вже всім стало відомо, що оточення закрито. Нас щоденно обстрілювали росіяни. Ракети, РСЗВ різні, 152 мм. Бувало таке, що просто не давали голову підняти. 23-го серпня годин 5, мабуть, крили", — каже він.

Тяжке поранення, понад два роки лікування й реабілітації

Чоловік каже: тоді ж отримав тяжкі поранення, поруч з ним вибухнув російський снаряд з "Граду".

"24-го, на День Незалежності, нас теж обстрілювали, "вітали". Одне з "вітань" вивело мене з ладу. Прямо під ноги — "Град". Я в той момент у нижньому положенні був, на колінах, так воно мене по лівому боку і "привітало". 26-го мене вже розібраного вивезли однією зі стежок", — розповідає воїн.

Прямо під ноги — "Град". Історія бійця, який вижив у "котлі" під Іловайськом
Євген Гуділов з донькою. Суспільне Дніпро

У шпиталі він пробув близько року, потім була півторарічна реабілітація. Чоловік відновився і навіть створив родину.

"Кінцівки погано працювали, зір не покращився, звісно, з того ока, яке вціліло, повиймали купу уламків, зір порушений капітально. А так живу, одружився, дитина народилася. Тобто життя триває", — каже він.

Допомагає переселенцям з дітьми

Іловайськ, каже Євген, неможливо забути, однак він продовжує жити далі. Від початку повномасштабної війни в Україні започаткував благодійний проєкт з іноземними музикантами, аби допомагати переселенцям.

Прямо під ноги — "Град". Історія бійця, який вижив у "котлі" під Іловайськом
Євген Гуділов з родиною. Суспільне Дніпро

"Кожен свідомий громадянин повинен щось робити. Я вже не можу з хлопцями бігати… Я вже життя займався музикою до війни, у мене і музичне видання було, і андеграундний маленький лейбл був. Я це все підключив, організував благодійний збір, почав запрошувати музичні колективи з усього світу брати участь, а на виручені гроші надавати допомогу переселенцям. Я зорієнтував увесь цей процес на переселенців з маленькими дітьми. Чомусь мені здалося, що їм найважче", — говорить колишній боєць.

Зараз, зазначає, до його проєкту долучилося понад 200 груп з 28 країн світу, включаючи Австрію, Німеччину, Францію, Бельгію, Нідерланди, Аргентину, Чилі, Японію та Індонезію

Що відомо

  • День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України запровадили указом президента Володимира Зеленського у серпні 2019-го року.
  • Датою вшанування обрали день, коли українські військові виходили з оточення в Іловайську Донецької області. Це було 29 серпня 2014-го року. Тоді попри домовленості російська армія почала обстріл "зеленого коридору". Загинули 366 українських військових, понад 400 були поранені, а ще три сотні потрапили у полон. Це дані Генпрокуратури.

Читайте також

"Нація, яка забуває героїв, не має самоповаги". У Кривому Розі та Дніпрі вшанували пам'ять загиблих бійців

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок