Перейти до основного змісту
Оперують та опановують військову медицину: як працюють в лікарні на Дніпропетровщині

Оперують та опановують військову медицину: як працюють в лікарні на Дніпропетровщині

Ексклюзивно
Оперують та опановують військову медицину: як працюють в лікарні на Дніпропетровщині
. Суспільне Дніпро

Майже щодня оперують, лікують та надають медичну допомогу в одній з лікарень Дніпропетровщини. Суспільному медики розповіли, на відміну від початку російсько-української війни, зараз колектив повернувся до роботи у штатному режимі.

Вправлення плечового суглобу, лікування защемленої грижі – медичні процедури, до яких поступово повертаються лікарі.

За словами лікаря-анестезіолога, нині у лікарню потрапляють переважно цивільні, поранених військових значно менше.

Сам медик — переселенець з Бердянська. Працювати у цій лікарні йому запропонували колеги, які виїхали з окупованого Маріуполя.

"Працюю у анастезіологічно-операційному відділенні з ліжками інтенсиву. Наше завдання — дати нормальний сон пацієнту, щоб він не помер під час операції та після, пролікувати, стабілізувати та передати у інше відділення", — говорить чоловік.

Один з пацієнтів — Олександр. Сам військовий медик, отримав бойову травму наприкінці квітня. Нині завершує курс реабілітації.

"Служив на донецькому напрямку, отримав травму і опинився у цій лікарні. Тут чудова фізіотерапія, є маленький спортзал, дуже допомагає в реабілітації", — каже військовий.

Керівник медзакладу Валерій розповідає: з початком повномасштабної війни штат лікарів збільшився, до колективу приєднуються медики-переселенці з тимчасово окупованих міст України.

Нині, за словами Валерія, рівень професійності лікарів зріс у рази. Тепер на місці практикують операції, на які до цього відправляли пацієнтів у столицю, або й закордон.

"Був такий випадок, коли у хлопця поранена артерія. Ми зробили тимчасовий шунт, викликали судинного хірурга. Він прооперував його, таким чином врятували ногу. Зробили йому пересадку шкіри. Нині пацієнт проходить реабілітацію, планує повернутися служити", — розповідає головний лікар.

Колектив лікарні спільно з ізраїльськими колегами нині працюють над тим, щоб українські важкопоранені військові, яким не можна надати допомогу на території України, могли лікуватися в європейських країнах.

Читайте також

"До війни у нас було близько 10 пологів за добу, тепер — максимум три" — історії лікарів Запорізького пологового

Врятувала життя чотирьом людям. У Дніпрі лікарі отримали медичну систему для знаходження пацієнтів

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок