У селі під Дніпром на молочній фермі проживають понад 400 врятованих тварин. Коней, собак, птахів, кіз, свиней, кролів та нутрій вивезли з-під обстрілів, повідомляють кореспонденти Суспільного, які відвідали ферму.
Врятовані коні вже адаптувалися до мирного життя: ласують травою та катають на собі дітей. А ще нещодавно, розповідає волонтерка Тетяна Залевська, боялися підходити до людей.
“За тваринами потрібен догляд. Я їх вичісувала, пестила, бо вони як маленькі діти: дивилися в очі, бо залякані. Іноді, коли пролітали літаки, вони дуже лякалися, я їх заспокоювала”, – говорить Тетяна.
Сімох коней привезли з Харкова за місяць від початку повномасштабного вторгнення. Усі вони раніше катали дітей, деякі навіть дресировані.

Серед них – чорний кінь на ім’я Циган, його вважають справжнім довгожителем. Попри свій поважний вік у 30 років, звір продовжує пустувати. Власниця ферми Євгенія Молчанова каже: Циган заходить до сусідів на подвір’я та з’їдає усе, що знаходить на столах.
Євгенія розповідає: раніше справи з конями не мали, бо тримають молочну ферму. Тож усю інформацію про них довелося шукати в інтернеті. Зараз у господарстві мешкає 860 тварин, і половину з них, за словами працівників, рятували з гарячих точок. Це не тільки коні, а й собаки, кролі, птахи, кози та навіть нутрії.

“Люди евакуювалися, залишали, бо не могли вивезти тварин. От ми зараз роздаємо їх у хороші руки, бажано парно, бо кролі такі товариські”, – говорить працівниця ферми Анастасія Коваль.
На фермі вже мають досвід роботи з тваринами, що пережили війну. Декілька років тому власники прихистили собаку Дашку. У зоні АТО вона потрапила під обстріли.

Щоб прогодувати усіх тварин, щомісяця витрачають понад 150 тисяч гривень. І це попри те, що з їжею допомагають волонтери. Нині на ферму можуть завітати усі охочі – для дорослих вхід коштує 100 гривень, для дітей 50. Гроші йдуть на утримання тварин.
Авторка – Софія Москаленко
Читайте також
Вивозили з-під обстрілів. У Дніпрі лікують вівчарку Пушку з Бахмута
КП "Зооконтроль" у Дніпрі приймає домашніх тварин переселенців, військових та із зони бойових дій
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро