Потік переселенців знизився. Як працюють шелтери Дніпра

Потік переселенців знизився. Як працюють шелтери Дніпра

Потік переселенців знизився. Як працюють шелтери Дніпра
. Суспільне Дніпро

На четвертий місяць повномасштабної війни потік переселенців, які заселяються в шелтери Дніпра знизився. Як розповів Суспільному координатор благодійного фонду "Куст" Вадим Гефтер, у трьох шелтерах їхнього фонду зараз живуть 350 людей.

"У нас із п'яти створених шелтерів залишилося три. Був період, коли потік був більшим. Зараз міграційний потік трохи знизився. Деякі люди повернулися назад, харків'яни, наприклад. Хтось виїхав на Захід України", — розповідає Вадим Гефтер.

Іван з Бахмута, що на Донеччині, приїхав у Дніпро наприкінці травня. У шелтері живе близько трьох тижнів, знайшов тут друзів. Каже, довелося тікати прямо з поховання жінки брата: неподалік впали чотири ракети.

У шелтері чоловіку подобається, проте лишатися тут він не планує.

"Шкода курочок, усього нажитого. У нас Лисичанськ за 50 кілометрів, поруч Попасна. Яу тільки від Попасної російські війська відійдуть і перестануть гармати бити — одразу додому", — говорить переселенець.

Окрім спальних місць, людям у шелтері надають дворазове харчування, видають гігієнічні набори та одяг.

Шелтери Дніпра
У шелтері видають одяг і засоби гігієни. Суспільне Дніпро

За словами волонтерського штабу Ірини Бондаревської, з продуктами спочатку допомагали містяни, потім благодійні фонди.

"Надходила гуманітарна допомога. Зараз це допомога від небайдужих городян, які за нашими списками щось закуповують, щось в рамках допомоги міжнародних організацій.Також у жителів цього шелтеру є можливість отримати психологічну та медичну підтримку, але на базі іншої локації", — розповідає жінка.

Працює на базі шелтеру і "гаряча лінія", де переселенців консультують з різних питань.

"З приводу поселення також ми консультуємо. Також консультація з правової допомоги, з виплат часто запитують, як отримати довідку ВПО, контакти. Ми все пояснюємо, яка процедура і куди їм потрібно звернутися", — говорить працівниця кол-центру Софія Коцупей.

Люди в шелтері можуть жити необмежений час. За словами Ірини Бондаревської, у порівнянні з березнем переселенців поменшало. Здебільшого їдуть з Луганщини та Донеччини.

Читайте також

Евакуювали близько двох тисяч людей. Волонтери дніпровського фонду безкоштовно вивозять з "гарячих точок"

Нікопольський район Дніпропетровщини прихистив майже 10 тисяч переселенців

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок