Олександр Бичовий, 67-річний житель Кривого Рогу, змінив адресну табличку на своїй вулиці. Замість Ватутіна встановив тут вказівник – вулиця Романа Шухевича. Кореспондентам Суспільного розповів, що так хотів привернути увагу громади до процесу перейменування вулиць.
Олександр живе у цьому будинку 35 років. Говорить: табличку змінив власним коштом. “Хто хоче, може дізнатися з різних джерел, хто такий цей Ватутін? Банальний воєнний злочинець. Що стосується Романа Шухевича, то він займає визначне місце в пантеоні українських національних героїв, і я мріяв би доживати віку зараз на вулиці Романа Шухевича”, – пояснює чоловік.
Мешканці на таке “перейменування” реагують по-різному. Житель вулиці Анатолій говорить: вважає, що своїх героїв країні потрібно пам’ятати. Військовослужбовець ЗСУ, який тут проживає, каже: вирішувати такі питання слід вже після війни.
Юрист Іван Карнаух говорить: процедура перейменування вулиць населених пунктів належить до повноважень міської влади. Мають створити спеціальну комісію, потім провести громадські слухання, вже далі – затвердити нову назву топоніму. Ця ж зміна таблички не є офіційним перейменуванням. Ба більше, є правопорушенням.
“Це адміністративне правопорушення – порушення благоустрою міста, за що передбачається відповідальність у вигляді штрафу. Теоретично, людину може бути звільнено від відповідальності за пошкодження або видалення таких назв топоніміки у зв'язку з військовим станом – це буде вважатися вчиненим у стані крайньої необхідності”, – говорить юрист.
Що відомо
- Міська рада Кривого Рогу створила тимчасову робочу групу з питань топоніміки, до складу якої увійшли керівники міськвиконкому та райрад, представники громадськості, науковці та краєзнавці.
- Група склала список із понад 400 вулиць, провулків та площ, назви яких пов'язані з Росією та Білоруссю та підлягають перейменуванню.
Читайте також
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро