У перші тижні війни з Кривого Рогу евакуювалися тисячі жителів, зараз охочих виїхати значно менше. Мало того, люди починають повертатися у місто попри продовження бойових дій на території України. З тими, хто спершу полишив свої домівки, але потім повернувся, поспілкувалися кореспонденти Суспільного.
Юрій Понькін виїхав до Словаччини 19 березня. Згадує: тоді ширилась інформація про можливий наступ російських військ на Кривий Ріг. За словами Юрія, перед поїздкою людям з інвалідністю потрібно враховувати багато факторів. Виїздив за допомогою волонтерів. Наприкінці травня Юрій повернувся додому.
“Повертатися було значно легше, я це зробив одним з перших. Майже всі ще залишилися за кордоном, тому що війна ще продовжується. Я повернувся на власний ризик, планував це заздалегідь”, – говорить Юрій.
Анна Ємельянова – одна з тих, хто організовував евакуаційні рейси. Спільними зусиллями трьох громадських організацій з 24 лютого вдалося евакуювати з Кривого Рогу близько 600 людей.
“Загалом ми відправили 13 вагонів – це близько 600 людей та майже 350 людей з інвалідністю. Відправляли їх разом із членами родини, бо розуміли, що вони нікуди без них не поїдуть. Відправляли їх до тих країн, які готові їх прийняти і готові їм надати ті самі умови, які треба цим людям”, – говорить Анна.
У перші тижні за допомогою в евакуації звертались сотні людей, зараз таких дзвінків значно менше, розповідає вона. Наразі разом з запорізькими волонтерами організовують спільні групи для евакуації людей з інвалідністю за кордон. Зворотні рейси поки не організовують.
За інформацією військової адміністрації Кривого Рогу, з міста до інших частин України та за кордон виїхали різними видами транспорту близько 100 тисяч криворіжців. Через залізничний вокзал в евакуаційних поїздах виїхали 109 тисяч 553 людини.
Читайте також
У Дніпропетровській області зареєстрували понад 250 тисяч переселенців – Микола Лукашук
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро