Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля із Сєвєродонецька та Горлівський інститут іноземних мов з Бахмута переїхали до Дніпра. Обидва виші відновлюють роботу на базі Дніпровського національного університету імені Гончара.
Східноукраїнський університет імені Даля відновив навчання онлайн
Зараз у виділених приміщеннях проводять інтернет та освітлення, розставляють меблі, розповідає ректорка Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Ольга Поркуян.
До Дніпра цей заклад переїхав в березні. Адміністрація змогла вивезти оргтехніку та документи, каже ректорка. Уже відновили навчання онлайн.
«Частину документів вивіз в перший же день нам перший проректор, основні документи. Практично одразу почалися обстріли і просто піти у корпус і щось забрати – це була велика проблема. Але з часом наші колеги, волонтери і поліція всі допомагали», – сказала Ольга Поркуян.
Зараз деякі корпуси в Сєвєродонецьку розбиті снарядами. Волонтери продовжують ввозити студентів, які ще залишилися в гуртожитках.
Студентка 4-го курсу цього університету Катерина Полонська, яка переїхала до Дніпра, навчається на факультеті української філології. Цьогоріч Катерина планує закінчити навчання та отримати диплом бакалавра. Зараз мешкає у гуртожитку в Дніпрі.
«До 28-го березня була в місті, звісно, чекала, що ситуація буде ставати кращою. Напевно, тижні три останні, а то й більше, мені з укриття було страшно виходити. Я була дуже перелякана, дуже важко було», – каже вона.
В Дніпрі проживає близько 40 викладачів університету імені Даля, каже ректорка навчального закладу Ольга Поркуян. Всього їх триста, вони викладають дистанційно в різних містах країни.
За її даними, із 5 тисяч студентів вишу 90% зараз – на зв’язку.
Горлівський інститут іноземних мов евакуювався вдруге
У сусідніх кабінетах розташувалися працівники Горлівського інституту іноземних мов, це підрозділ Донбаського державного педагогічного університету. Цей навчальний заклад переїжджає вже вдруге. 2014-го – з Горлівки, 2022-го – з Бахмута.
Директорка Горлівського інституту іноземних мов Євгенія Бєлєцька каже, що усі 750 здобувачів вищої освіти бакалаврського і магістерського рівнів – на зв’язку.
Щоправда, у декого з них немає постійного зв`язку з деканатом. Таким студентам пропонують взяти академічну відпустку. Усі 70 викладачів вишу працюють.
ДНУ надав приміщення для роботи й гуртожитки для мешкання
Сергій Оковитий, ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, який дав прихисток вишам з Сєвєродонецька та Бахмута, каже: зараз близько 300 співробітників і членів їхніх сімей мешкають в гуртожитках ДНУ.
«Також ми надали можливість облаштувати кабінети для роботи викладачам в одному з корпусів нашого університету. Завершаємо роботи з налагодження інтернет-зв`язку, запустили вони свої сервери, працюють бухгалтерські служби й інші підрозділи», – розповів він.
Начальник відділу науки вищої освіти департаменту освіти й науки Дніпропетровської облвійськадміністрації Микола Кравченко зазначає, що Дніпропетровщина й надалі готова приймати навчальні заклади, які евакуйовуються.
Що відомо
- Від початку повномасштабної війни Дніпропетровщина прийняла 8 навчальних закладів з міст, де ведуться бойові дії. Переїхали чотири університети, а також чотири коледжі: Дружківський фаховий коледж, Бахмутський педагогічний коледж, Бахмутський коледж транспортної інфраструктури, Слов’янський хіміко-механічний технікум.
- Зокрема, до Дніпра переїхали понад вісім сотень студентів та 600 викладачів.
Читайте також
"Україна — вигадка комуністів": російський вчитель показав, що змушує розповідати дітям Міносвіти РФ
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро