У Дніпрі переселенці з Маріуполя створили волонтерський центр, щодня тут отримують допомогу більше шістдесяти родин. Тим, хто приїхав до міста, тут допомагають з харчами, одягом, ліками, гігієнічними наборами. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного, які відвідали центр.
Шестирічна Ярина з батьками та братом виїхала з Маріуполя 16-го березня. До хабу її мати Наталія прийшла допомагати волонтерам.
Жінка розповідає: “Останній тиждень постійно ховалися в погребі, ми навіть дітей майже не випускали на вулицю. Поставили біля погреба мангал, біля дверей. Як тільки був обстріл, як тільки літак, як тільки свист – одразу ховалися. Готували їсти набігами, бо не давали навіть по воду ходити. Дуже рідко були спокійні часи, якщо годину, дві був спокій, то ми ходили до криниці воду набирали”.
Під час обстрілу, говорить Наталя, на їхніх очах загинув брат чоловіка. Після цього родина вирішила виїжджати з міста.
Прийшов до хабу по допомогу й батько-одинак Роман. З Маріуполя він виїхав на розбитій автівці з 10-річним сином Родіоном.
“Автомобіль стояв у гаражному кооперативі. Стався авіаудар, і він дивом вцілів, з гаража ось так на ньому і виїхав. Без лобового скла. Нове скло я вже в Бердянську з іншої машини приклеїв, щоб хоч якось подорожувати”, – говорить Роман.
Роман займався рихтуванням та фарбуванням автівок. Машини його клієнтів під час авіаудару згоріли. Вогонь знищив і будинок Романа. Речей із собою вони взяти не змогли, тож приїхали у тому, що мали на собі. У волонтерському центрі Роману надали постільну білизну та їжу.
Гуманітарну допомогу до волонтерського хабу присилають люди з-за кордону, та з усієї країни. Їжу, ліки, одяг, підгузки, засоби гігієни везуть вантажівки.
Хаб створили у двадцятих числах березня переселенці з Маріуполя. Відтоді сюди щодня приходять люди, щоб отримати допомогу. Керівниця відділу соціального служіння при Донецькій єпархії Православної церкви України Марина Перетятько розповідає: тим, хто звертається, роздають продуктові набори: крупи, макарони, тушонку, а також заморожене м’ясо.
Волонтер Кирило Долімбаєв говорить, що наразі у хабі сортують одяг: “Берці, термобілизна, це один напрямок. Другий напрямок – волонтери сортують цивільний одяг. Тому що люди приїжджають біженці, в них немає одягу”.
Щодня у хабі працюють кілька десятків волонтерів – дніпряни та переселенці.
Читайте також
- Культурні й просвітницькі заходи в Дніпрі для переселенців: куди можна сходити безкоштовно
- Сільська громада на Дінпропетровщині прийняла більше ста переселенців
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро