День недоношених дітей. Як виходжують передчасно народжених немовлят у лікарні Дніпра – репортаж

День недоношених дітей. Як виходжують передчасно народжених немовлят у лікарні Дніпра – репортаж

Важливо

17 листопада у світі відзначають День недоношених дітей. На Дніпропетровщині немовлята, які передчасно народилися, перебувають в обласній дитячій клінічній лікарні. Зараз там 45 пацієнтів: 18 – у відділенні інтенсивної терапії, 27 – у перинатальному центрі.

У реанімації дітей підтримують на кисні та стежать, аби всі показники життєзабезпечення були в нормі.

Серед пацієнтів реанімації – Макар. Його мати Ольга Некрушець розказує: на появу хлопчика очікували у лютому, а він народився 26-го жовтня.

«Кожні три години я приходжу годувати дитину, з ним спілкуюся, годую, все для нього робимо. Він, звичайно, відчуває мене, він вже знає, коли я приходжу», – каже породілля.

День недоношених дітей. Як виходжують передчасно народжених немовлят у лікарні Дніпра – репортаж
Ілюстраційне фото. https://pixabay.com

Причинами передчасних пологів можуть бути стреси або вірусні захворювання матері, пояснює лікар Денис Сурков. Також – багатоплідна вагітність. Так, 9 листопада на 36-ому тижні у Яни Дерій передчасно з’явилися троє малюків – двоє хлопчиків та одна дівчинка.

«Важка вагітність, звичайно, була, але завдяки лікарям – ми виходили», – каже Яна.

У перинатальному центрі є діти від 24 тижні вагітності, а також вагою від 500 грамів, розповідає лікар відділення інтенсивної терапії Денис Сурков. Він каже: після народження такі діти в середньому перебувають під наглядом лікарів 55 діб. Однак деякі немовлята можуть бути тут до пів року.

«Найбільше уваги потребують діти, які вимагають тривалого нейрохірургічного лікування, через внутрішньо-шлуночкову кровотечу. Іноді вони вимагають 2-3 етапних оперативних втручання. У недоношених дітей в переважній більшості будуть певні особливості – тією чи іншою мірою», – зазначив лікар.

Всього за 2021 рік у перинатальному центрі передчасно народилися 67 дітей. Сімох з них, за словами Дениса Суркова, врятувати не вдалось.

Що відомо

  • 17 листопада світ відзначає Міжнародний день передчасно народженої дитини.
  • Недоношеність – основна причина смерті новонароджених дітей у всьому світі і друга за значущістю причина дитячої смертності в цілому (після пневмонії).
  • Щороку близько 15 млн дітей народжується передчасно – це кожна десята дитина у світі. В Україні таких дітей до 20 тисяч щороку.

Читайте також

  • На Львівщині на сходах коледжу залишили немовля

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок