Кожен десятий вид рослин і тварин на Дніпропетровщині – під загрозою зникнення

Кожен десятий вид рослин і тварин на Дніпропетровщині – під загрозою зникнення

Кожен десятий вид рослин і тварин на Дніпропетровщині – під загрозою зникнення
.

Кожен десятий вид рослин і тварин на Дніпропетровщині – під загрозою зникнення. Такі дані оприлюнили в Дніпропетровській обласній раді.

За інформацією заступника голови облради Антона Кумановського, в області загалом представлено 13 тисяч видів тварин та 2 тисячі видів рослин. Під загрозою перебувають понад 10%.

Усі рідкісні та зникаючі види були вписані в окрему Червону книгу області, створену 10 років тому. А втім, наразі через кліматичні зміни вона потребує оновлення, заявив Антон Кумановський.

«Червона книга області була написана майже 10 років тому. За цей час через кліматичні зміни та антропогенні фактори, ситуація змінилася. Отже, ми маємо провести детальний моніторинг і оновити дані у книзі, зробити їх актуальними на сьогодні», – зазначив Антон Кумановський.

Відомо:

  • Раніше на Дніпропетровщині в рамках таксації – щорічної акції з обліку диких тварин – вперше зафіксували шакала. Звичний ареал для цієї тварини – Індія, Близький Схід, Середня та Мала Азія. Шакалів фіксували і в Україні, в Одеській області. На Дніпропетровщині тварину побачили вперше.
  • «Червона книга Дніпропетровської області. Тваринний світ» наводить відомості про 424 види рідкісних і зникаючих тварин області, серед яких не тільки види, що мають рідкісний статус у регіоні, а й тварини, рекомендовані до охорони світовою організацією – Міжнародний союз охорони природи.
  • «Червона книга Дніпропетровської області. Рослинний світ» містить дані про 451 вид рідкісних та зникаючих рослин області. Серед них 16 занесені до Світового Червоного списку, 27 видів – до Європейського Червоного списку, 82 – до Червоної книги України.
На початок