Чому на сторінках підручника з всесвітньої історії з’явився Кіану Рівз

Чому на сторінках підручника з всесвітньої історії з’явився Кіану Рівз

Чому на сторінках підручника з всесвітньої історії з’явився Кіану Рівз
.

Фото з Кіану Рівзом у шкільному підручнику із всесвітньої історії надрукували помилково, про це розповів автор, історик з Дніпра Ігор Щупак.

Про мем йому стало відомо перед друком, але він вирішив залишити, як є.

Підручник з Всесвітньої історії для десятикласників. На 58-й сторінці книжки чорно-білий мем з канадським актором Кіану Рівзом. На цьому місці повинно було бути фото «Обід на хмарочосі» 1932 року.

За словами автора підручник, Ігора Щупака, те, що замість оригінального фото мем, при друку ніхто не помітив.

"Коли було виготовлено макет цього підручника, я спочатку не побачив, що там є, що світлина оригінальна є одна, вона досить відома, вони символізує промислове зростання Сполучених Штатів, і вона символізує вершину людського духу. Але ілюстрація досить невелика, як ви бачите. І потім я вже побачив, коли були перші відбитки, що це не оригінальне фото, а мем з Кіану Рівзом. Я подумав, що зміст цього фото, цей мем абсолютно не змінює, але для мене було цікаво дізнатись, що помічають діти, учні, вчителі, коли працюють з книжками", – сказав Ігор Щупак.

Перед друком підручник перевіряють автор та редактор, потім створюють оригінал макету, який проходить наукову та педагогічну експертизу, однак на жодному етапі це зображення не помітили.

Десятикласниця Ангеліна Батура каже: на уроці історії фото робітників бачила, але актора там не помітила через розмір світлини.

«Про цей малюнок я дізналась в соціальній мережі. Якщо б не соціальна мережа, я б не звернула б на це увагу, тому що малюнок дуже дрібний та нечіткий. Є – та й є. Моє ставлення ніяк не змінилося», – зауважила школярка.

«Я вважаю, що жарти дуже корисні для нашого повсякденного життя, але у підручнику з історії це було не дуже доречно. Тому що нам би хотілося вивчати історію та інші предмети з якісною інформацією, тобто з справжніми історичними фотографіями», – сказала десятикласниця Діана Звонар.

На своїй сторінці у фейсбуці на фото актора у підручнику історії відреагувала міністерка освіти і науки України Ганна Новосад.

"На жаль, я ще не бачила у нас жодного підручника без ляпів. Як змінити цю ситуацію - питання, над яким бився не один міністр. Ми пішли найбільш кардинальним шляхом - жорстка реорганізація Інституту модернізації змісту освіти, що сьогодні проводить останні експертизи підручників, та створення Українського інституту розвитку освіти, який має серйозно переглянути критерії відбору та експертизи", – написала вона.

Автор Ігор Щупак говорить, що використовує меми навмисно в інших підручниках, карикатури, історичні анекдоти та інші засоби, щоб, за його словами, зацікавити учнів.

Відомо:

  • Раніше ЗМІ та користувачі соцмереж поширили знімок сторінки підручника зі всесвітньої історії для десятого класу, де у параграфі «США в міжвоєнний період» оприлюднена відома фотографія "Обід на хмарочосі" 1932 року у зміненому вигляді: на ній серед будівельників, що сидять на металевій балці, присутній Кіану Рівз.
Чому на сторінках підручника з всесвітньої історії з’явився Кіану Рівз

На початок