У видавництві Ist Publishing вийшла книжка для підготовки до публічних виступів — "Так би мовити". У виданні підсумовують роки роботи київської школи риторики "Арістотель" з людьми різних професій та віку — від тих, хто тільки починали свій карʼєрний шлях, до керівників компаній, від державників-початківців до відомих діячів у політиці та держуправлінні.
Для Суспільне Культура автори видання на основі книжки підготували чотири короткі поради для тих, хто готується до публічного виступу.
1. Визначте надзавдання
Надзавдання — це те, заради чого ви виступаєте. Ваша ціль. Наприклад, знайти однодумців, щоб разом почати бізнес або врятувати скверик біля дому від забудови.
2. Опануйте тему
Буває, перед тим як виступати, вас мучить невпевненість чи страх перед публікою. Та впевненість починається зі знання теми! Якщо ви добре у всьому розібралися, то готові (навіть хочете) відповідати на запитання, дискутувати з опонентами. У вас менше причин хвилюватися і більше передумов отримати задоволення від виступу.
3. Напишіть тезовий план
Не треба виголошувати промову слово в слово, зачитувати її. Дослівність має сенс, якщо виступ обмежений чітким регламентом, протоколом; наприклад, зачитувати часто доводиться політикам, дипломатам. Але загалом найкраще мати лише тези й план "що за чим".
4. Зробіть усний прогін
Ні, це не повторення промови, щоб краще її завчити. Це імпровізація, можливість відчути й випробувати власні тези. Просто говоріть усе, що маєте сказати і як вам того хочеться. Дайте волю думкам, емоціям. Не намагайтеся вкластися в час.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]