Перейти до основного змісту
Вчені знайшли приладдя для карбування монет в іспанській частині Римської республіки

Вчені знайшли приладдя для карбування монет в іспанській частині Римської республіки

Іспанські археологи знайшли форми для карбування римських монет, яким понад 2000 років
Форми для карбування монет в Обулко. Скриншот з видання Arkeonews. Arkeonews

Найдавніші відомі камені для карбування монет, датовані III–I століттям до нашої ери, знайшли в римській Іспанії на археологічній ділянці Обулко. У них карбували римські мідні Аси.

Про це повідомляє Arkeonews.

Археологічна ділянка Обулко розташована в муніципалітеті Поркуна, автономній області Андалусія на півдні Іспанії. Ця частина Іберійського півострова була частиною Римської республіки, досягла найбільшого розквіту у II столітті до нашої ери й була культурним і економічним центром регіону. Місце досліджували вчені університету Хаена.

Монетні двори на Іберійському півострові існували з кінця III століття до кінця I століття до нашої ери, епізодично чи регулярно карбуючи монети.

Раніше знаходили самі монети, проте не знаходили каменів, якими карбували їх, тому вчені думали, що монети в римській Іспанії не карбували. Знайдена кам'яна форма для карбування має розміри 11 см у висоту 13,7 у довжину та 5,4 см у ширину.

Вона є половиною двостулкової форми, якою виготовляли заготовки для монет — сирі некарбовані металеві диски, з яких потім штампували монети. Форма має ознаки термічного використання, сліди листя.

Науковці, щоб зрозуміти походження цієї знахідки, провели петрографічний аналіз, який дав зрозуміти походження каменю з геологічної місцевості поблизу Поркуни. Рентгенівський флуоресцентний аналіз спектрометрії виявив мідно-свинцевий сплав у металевих відбитках форми, які відповідні хімічній композиції монет в Обулко, де знайшли мідні Аси римської республіки, датовані між 189 і 165 роками до нашої ери.

Обулко було важливим містом часів Римської республіки у Верхньому Гвадалквівірі. Місто було одним із найактивніших монетних дворів південної Іспанії, випускало монети з III до I століття нашої ери.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок