Створив стиль "унісекс". Французький модельєр П'єр Карден помер на 99-му році життя

Створив стиль "унісекс". Французький модельєр П'єр Карден помер на 99-му році життя

Оновлено
Створив стиль "унісекс". Французький модельєр П'єр Карден помер на 99-му році життя
. personbio

В американській лікарні на 99-му році життя помер модельєр італійського походження, кутюр'є й один із першовідкривачів стилю "унісекс" П'єр Карден.

Про це повідомляє французьке агентство AFP з посиланням на родину модельєра.

"День великого смутку для всієї нашої родини, П'єра Кардена вже немає. Великий кутюр'є, яким він був, перейшов століття, залишивши Франції та світові унікальну мистецьку спадщину в моді, але не лише", — повідомили його близькі.

Справжнім ім'ям Кардена є П'єро Кардіно. Він народився в Італії 2 липня 1922 року поблизу Венеції, згодом його родина імігрувала до Франції, де він і виріс. Карден вивчав архітектуру в Парижі. У 1947-му очолив ательє моди "Крістіан Діор", а у 1950 заснував однойменний дім моди "П'єр Карден", який у 1953-му отримав статус "от-кутюр" (haute couture – фр. "високої моди").

Карден відомий своїми стилями "авангард" і "космос", які принципово відрізнялися від елегантного, романтичного, жіночного стилю "нью-лук", який правив у 1950-х роках. Модельєр віддавав перевагу геометричній формі, вільному крою з чіткими деталями та великим ґудзиками. Карден також одним з перших випустив колекцію "прет-а-порте"Прет-а-порте — моделі готового одягу, які виробляються великими партіями і в стандартних розмірах. Одяг продається як в маленьких магазинах — бутиках, так і у великих універсальних магазинах., за що його виключили з Синдикату високої моди, члени якого вважали, що Карден завдав шкоди іміджу моди. Саме Карден ввів у моду туніки та одяг нестандартного крою.

Згодом він став першим кутюр'є, обраним членом Французької академії образотворчих мистецтв. AFP нагадало, що Карден користувався великою популярністю в Азії: він поїхав до Японії в 1957 році, а також моделював одяг для парадів у Китаї.

Журнал "Time" називав Кардена "хитромудрим фанатиком, який вмудрився написати своє ім'я на всьому, що можна прибити цвяхами, приклеїти, пришити, пригвинтити, прив'язати, розтиражувати або розлити по пляшках, закрити, відкрити і спожити".

На офіційних сторінках Кардена в Instagram, Facebook та Twitter не з'явилося жодної інформації про смерть кутюр'є на момент публікації.

Читайте також

Помер японський модельєр Ямамото. Він був особистим дизайнером Девіда Боуї

У Франції помер один із найвідоміших модельєрів у світі Патрік-Луї Віттон

На початок