Журі премії "Книга року BBC 2024" 12 грудня оголосило цьогорічних переможців у трьох категоріях. Їх обрали серед 15 номінантів із короткого списку.
Книга року ВВС 2024
Найкращою цьогоріч стала Юлія Ілюха зі збіркою короткі прози "Мої жінки" від видавництва "Білка".
"Мої жінки говорять буденно і страшно. Мої жінки діляться болем і відчаєм. Мої жінки вірять і чекають. Мої жінки тримаються, хоч і не вигрібають. Мої жінки знають про ціну кожного дня. Мої жінки хочуть, щоб їх вислухав і почув увесь світ. Мої жінки попри все намагаються жити далі", — пише авторка у передмові.
Книжка ілюстрована роботами, які українські художниці створили після початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Вони доповнили написані авторкою короткі новели.
Дитяча книга року ВВС 2024
Переможницею у номінації стала Грася Олійко з книжкою "І ніякі це не вигадки!".
Грася Олійко — відома українська ілюстраторка, яка малює переважно для британських видавництв.
Це збірка її власних казкових історій, які вона створює для своєї маленької донечки "і, як юна мама, дуже добре знає світ цих прекрасних вигадниць і вередульок...".
Книга року ВВС: Есеїстика 2024
Переможцем у номінації став Юрій Рокецький з книгою "«Всьо чотко!» Сергій Кузьмінський і «Брати Гадюкіни»".
Книжка вийшла у видавництві "Наш Формат" і присвячена співзасновнику та фронтмену гурту "Брати Гадюкіни" Сергію Кузьмінському.
Автором видання став вокаліст гурту "Мертвий півень" Юрій Рокецький, який упродовж шести років збирав записи Кузьмінського, інтерв'ю та спогади про нього друзів і колег.
Цього року до журі премії "Книга року ВВС" увійшли літературознавиця Віра Агеєва, письменниця, співзасновниця премії Світлана Пиркало, блогер Віталій Чепинога, професор Канзаського університету Віталій Чернецький та головна редакторка BBC Україна Марта Шокало.
Попередні переможці
У 2023 році книгою року визнали "Драбину" Євгенії Кузнєцової, дитячою книгою року — "Анна Ярославна: київська князівна — королева Франції" Івана Малковича. У жанрі есеїстики переміг Ростислав Семків із книжкою "Пригоди української літератури (від романтизму до постмодернізму)".
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]