Перейти до основного змісту
Соня Драга — перша жінка на президентській посаді у Федерації європейських видавців

Соня Драга — перша жінка на президентській посаді у Федерації європейських видавців

Що відомо про Соню Драгу
Соня Драга. Facebook-аккаунт

На осінній генеральній асамблеї Федерації європейських видавців (FEP) 5 листопада обрали президентку на період 2024–2026 років. Нею стала Соня Драга, польська видавчиня з Катовіце. Драга, яка була обрана віцепрезиденткою у 2022 році, замінить на цій посаді Рікардо Франко Леві.

Про це повідомляють на сайті федерації.

Новим віцепрезидентом обрали грецького видавця Фаедона Кідоніатіса з Афін, який автоматично перейме посаду президента у 2026 році. Також на генеральній асамблеї призначено нову скарбничу — латвійську видавчиню Ренате Пунку з Риги, та трьох членів правління: Катрін Блаш із Французької асоціації видавців (SNE), Барбару Будріх, наукову видавчиню з Леверкузена (Німеччина), та Єспера Монтана, директора з розвитку Nordic Business Development у Bonnier Books (Стокгольм, Швеція). Нове правління обране на два роки.

Соня Драга у своїй промові наголосила: "Це велика честь і привілей бути обраною президенткою FEP. Європейське законодавство має значний вплив на національному рівні, тому важливо, щоб голос європейських видавців не тільки звучав, але й був почутий. Ми стикаємось із новими викликами, і одним з найбільших є штучний інтелект, який водночас є можливістю і загрозою для нашої галузі. Разом з правлінням і членами FEP ми продовжимо захищати роль видавців у суспільстві. Це те, що я роблю протягом багатьох років у Польщі та на європейському рівні".

Відповідно до порядку денного, генеральна асамблея обговорила важливі для видавців питання, зокрема імплементацію Регламенту про боротьбу з вирубкою лісів, який має набрати чинності 1 січня 2026 року.

FEP також привітала свого нового 30-го члена — Асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів Чорногорії, яка приєдналася до організації.

Про Федерацію європейських видавців

FEP є незалежною асоціацією європейських асоціацій книговидавців, нині вона представляє 29 організацій. Україна приєдналася у лютому 2022 року як запрошений член.

Федерація також бере участь у проєкті Tales of EUkraine (TEUk) за підтримки європейської програми "Креативна Європа". Мета — друк і розповсюдження двомовних видань для дітей у Європі. У межах проєкту планують створити видавничий каталог із понад 100 українських дитячих книжок, він триватиме до жовтня 2025 року.

Раніше федерація засудила повномасштабне вторгнення Росії на Україну. Там зазначили, що Україна є вільною країною у вільній Європі та "має право на мир і демократію, на безпечне життя своїх громадян і на територіальну цілісність".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок