У вікіпедії 15 жовтня до 5 листопада триває проєкт "Тиждень української мови": в цей час українських користувачів закликають додавати більше статей про українську мову та літературу.
Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
"Вікіпедію створюють і розвивають волонтери — будь-хто може започаткувати нову або покращити будь-яку наявну статтю. Тож ми сподіваємося, що Тиждень української мови стане хорошою мотивацією для експертів та експерток у галузі — науковців, учителів, викладачів, студентів, бібліотекарів — долучитися до розбудови найбільшої вільної енциклопедії, якою користуються мільйони людей", — зазначив Ілля Корнійко, голова правління ГО "Вікімедіа Україна".
Як долучитися до Тижня української мови
- Зареєструватися у вікіпедії та увійти під своїм обліковим записом.
- Далі потрібно створити або доповнити статтю у вікіпедії на тему української мови та літератури з 15 жовтня до 5 листопада включно.
- Обирайте тему. Для цього скористайтеся списком пропонованих нижче або оберіть свою у межах загальної тематики конкурсу (але звертайте увагу на критерії значущості).
- Додайте шаблон {{Mova-week-24}} на сторінку обговорення створеної або поліпшеної статті, щоб внесок було враховано в кампанії.
- Доведіть статтю за якістю принаймні до рівня базових вимог, які описані на сторінці проєкту.
- Повторюйте попередні кроки якомога частіше до кінця періоду кампанії.
Учасники, які доповнили чи написала три статті, отримають сувеніри від "Вікімедіа Україна" та Мінкульту.
А найактивніші учасники "Тижня української мови" отримають призи — книги або подарункові сертифікати покупку книжок від Мінкульту. Якщо стаття отримує спеціальний статус у вікіпедії "добра" чи "вибрана", тоді теж можна претендувати на цінні призи.
Базові вимоги до статей та інші особливості участі в проєкті доступні за посиланням.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]