У вікіпедії розпочалась акція "Тиждень української мови": як долучитись

У вікіпедії розпочалась акція "Тиждень української мови": як долучитись

"Тиждень української мови" вікіпедія: правила участі та призи
Вікіпедія. Pixabay

У вікіпедії 15 жовтня до 5 листопада триває проєкт "Тиждень української мови": в цей час українських користувачів закликають додавати більше статей про українську мову та літературу.

Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

"Вікіпедію створюють і розвивають волонтери — будь-хто може започаткувати нову або покращити будь-яку наявну статтю. Тож ми сподіваємося, що Тиждень української мови стане хорошою мотивацією для експертів та експерток у галузі — науковців, учителів, викладачів, студентів, бібліотекарів — долучитися до розбудови найбільшої вільної енциклопедії, якою користуються мільйони людей", — зазначив Ілля Корнійко, голова правління ГО "Вікімедіа Україна".

Як долучитися до Тижня української мови

  1. Зареєструватися у вікіпедії та увійти під своїм обліковим записом.
  2. Далі потрібно створити або доповнити статтю у вікіпедії на тему української мови та літератури з 15 жовтня до 5 листопада включно.
  3. Обирайте тему. Для цього скористайтеся списком пропонованих нижче або оберіть свою у межах загальної тематики конкурсу (але звертайте увагу на критерії значущості).
  4. Додайте шаблон {{Mova-week-24}} на сторінку обговорення створеної або поліпшеної статті, щоб внесок було враховано в кампанії.
  5. Доведіть статтю за якістю принаймні до рівня базових вимог, які описані на сторінці проєкту.
  6. Повторюйте попередні кроки якомога частіше до кінця періоду кампанії.

Учасники, які доповнили чи написала три статті, отримають сувеніри від "Вікімедіа Україна" та Мінкульту.

А найактивніші учасники "Тижня української мови" отримають призи — книги або подарункові сертифікати покупку книжок від Мінкульту. Якщо стаття отримує спеціальний статус у вікіпедії "добра" чи "вибрана", тоді теж можна претендувати на цінні призи.

Базові вимоги до статей та інші особливості участі в проєкті доступні за посиланням.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок