"Без підпису автора": картину в стилі Рембрандта продали на аукціоні за $1,5 млн доларів

"Без підпису автора": картину в стилі Рембрандта продали на аукціоні за $1,5 млн доларів

Портрет у стилі Рембрандта продали за $1,5 млн — у 100 разів дорожче за початкову ціну
Портрет дівчини, виконаний у стилі Рембрандта. Thomaston Place Auction Galleries

Портрет дівчини, виконаний у стилі Рембрандта, продали на аукціоні Thomaston Place у штаті Мен за майже 1,5 мільйона доларів, що перевищило його початкову оцінку в 100 разів.

Про це повідомляє Artnews.

Невідомий портрет, який нагадує роботи Рембрандта ван Рейна, викликав сенсацію на аукціоні Thomaston Place Auction Galleries. Попередньо його оцінили у десять тисяч доларів, а врешті портрет юної дівчини, одягненої у скромне чорне вбрання, був проданий за 1,5 мільйона.

Картина датована початком 1630-х років, коли Рембрандт працював у студії Гендріка ван Ейленбюрха в Амстердамі, де керував замовленнями на портрети.

Проте інтрига навколо цього твору значно зросла завдяки старій етикетці на звороті. Згідно з нею, портрет колись позичив до Філадельфійського музею мистецтв нащадок родини Боків, які заснували видавничу імперію Curtis Publishing. У той час картина була приписана самому Рембрандту. Однак музей застеріг, що наявність такого напису не є офіційним підтвердженням авторства.

Цей портрет випадково виявив аукціоніст Кая Вейо під час огляду старого маєтку в Кемдені, штат Мен. Стартова ціна становила 32 тисячі доларів, але завдяки напруженій боротьбі серед 11 колекціонерів (дев'ять з яких робили ставки телефоном) ціна швидко піднялася. Врешті-решт картину придбав анонімний колекціонер із Великої Британії.

Попри сумніви щодо автентичності картини це не перший випадок, коли роботи, приписувані Рембрандту, з'являються на аукціонах. Минулого року в Лондоні на аукціоні Christie's були продані два раніше невідомі портрети, приписані голландському майстру, за 14 мільйонів доларів.

Рембрандт є одним із найбільш цінних художників на артринку, і картини, приписувані йому, продовжують встановлювати рекорди. Однією із найдорожчих робіт залишається "Портрет чоловіка з рукою на поясі" (1658), проданий у 2009 році за 33,3 мільйона доларів.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок