Суд у Франції визнав, що французький композитор Моріс Жозеф Равель — єдиний автор балету "Болеро". Спадкоємці російсько-французького художника Олександра Бенуа, який працював над художньою постановою балету, вимагали визнати його співавтором.
Про це повідомляють Le Monde та The Guardian.
"Болеро" Равеля вперше показали в Паризькій опері 1928 року. Композитор помер через 10 років після дебюту вистави. У Франції авторське право на твір діє протягом 70 років після смерті композитора, водночас через Другу світову війну авторське право не відчужували довше. Тож спадкоємці Равеля заробили мільйони на його творі.
У 2016 році закінчився термін дії авторських прав на "Болеро" і твір став суспільним надбанням.
Російсько-французький художник Олександра Бенуа працював над оригінальною виставою "Болеро". Тож його спадкоємці звернулися до суду, щоб Бенуа визнали співавтором. Художник помер у 1960 році, тож якби його визнали співавтором, авторське право діяло б ще до 2039 року й це дало би змогу спадкоємцям заробити.
Спадкоємці Равеля підтримали твердження про "спільну роботу" Равеля з Бенуа, а також посилалися на документи, в яких Бенуа є співавтором музики.
Однак суд у Нантері відхилив твердження, що "Болеро" написали Равель і Бенуа. Суд визнав, що лише Моріс Равель є автором класичного твору, тож балет залишається суспільним надбанням.
Французьке товариство авторів, композиторів і музичних видавців (Sacem) запевняло, що твердження про співавторство Равеля та Бенуа ґрунтується на "історичній вигадці". Sacem вказує на офіційну декларацію, яку підписав Равель у 1929 році, — там він вказаний як єдиний автор.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]