Музей у Чикаго поверне до Таїланду артефакт XII століття

Музей у Чикаго поверне до Таїланду артефакт XII століття

Музей у Чикаго поверне до Таїланду артефакт XII століття
Пілястра, яку передадуть Таїланду. Art Institute of Chicago

Чиказький художній інститут (Art Institute of Chicago) поверне Таїланду храмовий артефакт XII століття. ПіляструПілястра — плаский вертикальний прямокутний у плані виступ на поверхні стіни або стовпа. Зовні має ознаки колони — базу, тіло, але без потовщення всередині, капітель із зображенням Крішни, яка розташовувалася на дверній рамі найважливішої пам'ятнки кхмерської династії в країні.

Про це 18 червня розповідає The Art Newspaper.

Переданий об'єкт — фрагмент пілястри XII століття. На фрагменті зображено індуїстське божество Крішна, який підіймається на гору. Згідно зі священними писаннями, Крішна врятував пагорб і селян, що жили в його долині, від повені.

Раніше пілястру приписували Камбоджі, але нові дослідження показали, що вона походить із храму Пханомрунг на північному сході Таїланду.

Храм вважають одним із найважливіших пам'яток, збудований кхмерами — етнічною групою, яка проживає на території сучасної Камбоджі.

Музей у Чикаго поверне до Таїланду артефакт XII століття
Пілястра, яку передадуть Таїланду. Art Institute of Chicago

Отримавши підтвердження походження пілястри, музей звернувся до уряду Таїланду, щоб поділитися новими знахідками.

Це вдруге фрагмент повернеться до храму — у 1980-х роках його вже передавали. Також у 1988 році музей у Чикаго повернув ще один артефакт з того ж храму — перемичку Вішну, опорну балку, яка перекриває двері або вікна.

"Ця співпраця з Королівством Таїланд є лише одним із прикладів важливої роботи. Ми дотримуємося нашого зобов'язання активно і ретельно досліджувати твори з колекції і передаємо право власності, якщо вони повинні бути повернуті в країну їхнього походження", — зазначає заступниця директора Чиказького художнього інституту Сара Гернсі.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок