Викрадену роботу повернули у PinchukArtCentre: що відомо

Викрадену роботу повернули у PinchukArtCentre: що відомо

Викрадену роботу повернули у PinchukArtCentre
Будівля PinchukArtCentre . PinchukArtCentre

Викрадену роботу повернули у PinchukArtCentre. Про зникнення повідомили у понеділок, у галереї зазначали, що на камерах спостереження чітко зафіксовано обличчя правопорушника і закликала протягом двох днів повернути роботу.

Про це Суспільне Культура розповів художник та куратор однієї з поточних виставок Нікіта Кадан.

Він зазначає, що за крадіжкою навряд чи стояли корисливі мотиви, оскільки це був "напевно, найбідніший об'єкт за всю історію PinchukArtCentre" — "ані натяку на якусь "ринковість", майже невидимий навіть за життя автор".

На його думку, найімовірнішим був "кураж" викрасти щось з мистецької галереї, або якісь персональні історії.

У PinchukArtCentre зазначили, що викрадену роботу дійсно повернули, інформацію про це передано до поліції, і правоохоронці вирішуватимуть долю правопорушника.

"Деталі не розголошуються — ведеться слідство", — додають у галереї.

Поточні виставки у PinchukArtCentre

"Олександр Ройтбурд. Теорема влади" присвячена творчості Олександра Ройтбурда — художника, який відіграв ключову роль у формуванні та інституційному втіленні сучасного артпростору України. Куратором виставки є Костянтин Дорошенко.

"Я з тобою" — це колективна експозиція творів митців з України, США, Бельгії, Мексики, Туреччини, Данії та Індії. Виставка ставить за мету підкреслити глобальний резонанс і взаєморозуміння через переживання, викликані російсько-українською війною. Кураторська група: Бйорн Гельдгоф, Ксенія Малих, Олександра Погребняк, з Оксаною Чорнобровою як асистенткою кураторів.

На виставці "Непідвладне" куратор Нікіта Кадан зібрав творчість двох художніх угруповань, що активно діяли в Одесі на межі 2010–2020-х років: галереї NOCH та тимчасового об'єднання в просторі колишнього судноремонтного заводу (СРЗ-2).

Ukrainian Paradise / "Український рай" — виставка, що відбувається в межах PAC UA, збирає і переосмислює ключові образи, лозунги та символи, які сьогодні ідеалізують в українському суспільстві. Кураторка — Оксана Чорноброва.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок