Митець Нікіта Кадан перекаже кошти, отримані з Шевченківської премії, на допомогу літнім людям

Митець Нікіта Кадан перекаже кошти, отримані з Шевченківської премії, на допомогу літнім людям

Митець Нікіта Кадан перекаже кошти, отримані з Шевченківської премії, на допомогу літнім людям
.

Про це художник розповів у своєму Інстаграмі під фото з пам'ятником Тарасу Шевченку.

"Сьогодні (на чотирнадцятий день вторгнення) мені вручили Національну премію України імені Тараса Шевченка за мою виставку "Камінь б’є камінь".

Гроші (якщо я отримаю їх у цей досить особливий період – Оновлення: Зеленський сказав, що нагороди будуть офіційно вручені після перемоги України) будуть перераховані на самоорганізовані гуманітарні ініціативи допомоги літнім людям у Києві. Зараз я в пошуках таких (доставка ліків, наприклад).

Це був сюрприз, справді. Ми розділили приз у номінації "Візуальне мистецтво" з Тіберієм Сільваші", — написав Кадан.

Що відомо

9 березня Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив переможців.

Разом з Нікітою Каданом цьогоріч її отримали режисерка Катерина Горностай з фільмом "Стоп-Земля", Григорій Грабович з циклом статей "Переосмислючи Павла Тичину – переосмислюючи український модернізм", Тамара Горіха Зерня за роман "Доця", Тіберій Сільваші за інсталяцію "Крила", Микола Рябчук за книгу "Лексикон націоналіста та інші есеї", Тамара Трунова, Наталка Ворожбит, Юрій Ларіонов, Андрій Ісаєнко та Валерія Ходос за виставу "Погані дороги" Київського академічного театру драмі і комедії на лівому березі Дніпра.

Шевченківська премія — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Премію вручають із 1961 року до Дня народження Тараса Шевченка (9 березня).

Премія має сім номінацій: література, музичне мистецтво, театральне мистецтво, кіномистецтво, візуальне мистецтво, публіцистика та журналістика, літературознавство та мистецтвознавство.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок