Майже четверо з 10 людей стараються уникати новин: як на це впливає війна РФ проти України

Майже четверо з 10 людей стараються уникати новин: як на це впливає війна РФ проти України

39% людей у всьому світі стараються не читати новини
Соцмережі. Unsplash

Приблизно 39 % людей у всьому світі сказали, що іноді або часто уникають новин — про це свідчить доповідь Інституту вивчення журналістики Reuters Оксфордського університету. Дослідники вважають, що на це впливає війна в Україні та на Близькому Сході.

Про це 17 червня розповідає BBC.

Опитування провели у січні та лютому в 47 країнах світу серед 94 943 дорослих. Згідно з результатами тенденція у зацікавленні новинами залишається стійко низхідною.

Тільки 46 % людей сказали, що вони дуже або надзвичайно цікавляться новинами — порівняно з 63 % у 2017 році. Водночас кількість тих, хто уникає новин, з 2017 року збільшилась на 10 % (з 29 % до 39 %).

Тільки у Великій Британії інтерес до новин знизився майже вдвічі з 2015 року.

Провідний автор звіту Нік Ньюман зазначає, що це все черед складну ситуацію у світі: "Спочатку була пандемія [і] війни, тому цілком природно, що люди відвертаються від новин чи то для захисту свого психічного здоров'я, чи то просто для того, щоб жити далі".

За його словами, ті, хто обирає уникати, також часто роблять це через те, що відчувають себе "безсилими". А частіше втомлені від великої кількості новин навколо жінки й молодь.

Водночас довіра до новин залишається на рівні 40 %. Хоча це все ще на 4 % нижче, ніж у розпал пандемії коронавірусу.

Дослідження також показало, що традиційні джерела новин, як-от телебачення і друковані видання, різко втратили аудиторію за останнє десятиліття, а молодь частіше обирає соцмережі та новинні сайти.

Facebook досі лишається найважливішою платформою, стабільно велика аудиторія у YouTube і WhatsApp.

Однак цьогоріч TikTok вперше обійшов Х: 13 % опитаних використовують застосунок як джерело важливих новин порівняно з 10 %, які використовують колишній Twitter. А частка серед молоді (18–24 роки) ще вища — приблизно 23 %.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок