Картини Марії Примаченко реставруватимуть у Литві

Картини Марії Примаченко реставруватимуть у Литві

Картини Марії Примаченко реставруватимуть у Литві
Марія Примаченко. talentscollection.com

У Центрі реставрації музейних цінностей Пранаса Гудинаса Литовського національного художнього музею відреставрують 100 картин української художниці Марії Примаченко.

Про це розповідає Міністерство культури та інформаційної політики.

До центру доставлять картини із Запорізького обласного художнього музею. Нині в Литві на реставрації перебувають полотна з Музею Ханенків. Також зараз тут відновлюють килим із Маріуполя.

Загалом реставратори центру вже попрацювали з понад 50 картинами та 1000 графічними роботами з українських музеїв. І очікують ще 600 робіт та двох стажерів.

Раніше тут пройшли стажування дев'ять працівників Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Вони ознайомилися з новими методами реставрації творів із дерева, металу, паперу і тканин.

реставрація картин
Процес реставрації. МКІП

реставрація картин
Процес реставрації. МКІП

реставрація картин
Процес реставрації. МКІП

Що відомо про Марію Примаченко та її роботи

Марія Примаченко — українська народна художниця в жанрі "наївного мистецтва", лавреатка Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, народна художниця України. Авторка понад 800 картин, її ім'я внесли до Всесвітньої енциклопедії мистецтва, а ЮНЕСКО оголосило 2009 рік "роком Марії Примаченко".

Раніше декілька картин Примаченко продали на аукціонах. Карину "Квітки виросли коло четвертого енергоблока" продали з аукціону Фонду Сергія Притули за 500 тисяч доларів для допомоги ЗСУ – на них придбали 125 автомобілів для фронту. Саме полотно передали до постійної експозиції Національного художнього музею.

реставрація картин
"Квіти виросли коло четвертого блока", Марія Примаченко. Національний художній музей України

Картину "Моя хата, моя правда" продали за 110 тисяч євро. Ці гроші перейдуть до Музейного фонду України та фонду родини Марії Примаченко. Згодом їх спрямують на допомогу українській культурі.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в селі міського типу Іванків у Київській області згорів історико-краєзнавчий музей, де зберігали близько двох із половиною десятків робіт Примаченко. Місцеві жителі змогли врятувати картини мисткині.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок