Європейська мовна спілка почала власне розслідування інциденту з Йостом Кляйном: нідерландський мовник

Європейська мовна спілка почала власне розслідування інциденту з Йостом Кляйном: нідерландський мовник

Нідерландський мовник AVROTROS приєднався до розслідування ЄМС щодо Йоста Кляйна
Музикант Йост Кляйн, який представляв Нідерланди на "Євробаченні" у 2024 році. Фото: joostklein/Instagram

Нідерландський мовник AVROTROS співпрацює з Європейською мовною спілкою (ЄМС) над розслідуванням інциденту, що стався після виступу Йоста Кляйна у другому півфіналі "Євробачення-2024".

Про це мовник повідомив 6 червня.

"На жаль, ми не можемо обговорювати деталі, обставини та розв'язання цього інциденту, оскільки це може вплинути на саме розслідування", — зазначили в AVROTROS.

Над справою досі працює шведська прокуратура, а тепер власне розслідування почала і ЄМС. Там запропонували країнам-учасницям долучитися, тому нідерландський мовник вирішив приєднатися. Але з певними застереженнями.

У AVROTROS зауважили: "Ми вважаємо, що потрібне ширше, глибше та справді незалежне розслідування для розв'язання структурних проблем, яке охоплюватиме роль референтної групи, правила, процедури та можливість оскарження у випадку скарг. Важливо також розслідувати тиск на артистів і делегації напередодні та під час конкурсу".

Раніше нідерландські медіа повідомляли, що ЄМС отримала скарги про небезпечну атмосферу на конкурсі, зокрема від Нідерландів, Ірландії, Швейцарії та Португалії (загалом від 13 країн). Скарги стосувалися участі Ізраїлю в конкурсі, дискваліфікації Нідерландів та пропалестинських протестів.

Чому дискваліфікували Нідерланди

Організатори конкурсу дискваліфікували учасника з Нідерландів Йоста Кляйна з фіналу "Євробачення-2024". ЄМС заявила, що поліція розслідує скаргу жінки зі знімальної групи стосовно інциденту після виступу Кляйна в півфіналі ввечері 9 травня.

Водночас EBU зазначала, що дискваліфікація не пов'язана з жодним іншим виконавцем чи членом делегації.

Делегація Нідерландів заявила, вважають дискваліфікацію "непропорційною і шоковані цим рішенням".

"Ми дуже розчаровані та засмучені, а також через мільйони шанувальників, які так чекали цього вечора. Те, що Йост приніс Нідерландам і Європі, не мало закінчитися таким чином", — йшлося в заяві мовника AVROTROS.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок