У Фінляндії книжку повернули до бібліотеки з запізненням у 84 роки

У Фінляндії книжку повернули до бібліотеки з запізненням у 84 роки

У Фінляндії історичний роман повернули до бібліотеки з запізненням у 84 роки
Книга 1925 року "Вигнанці" з фінської бібліотеки, . Helsingin keskustakirjasto Oodi

Книжку Артура Конан-Дойля "Вигнанці" взяли в центральній бібліотеці Гельсінкі Oodi 26 грудня 1939 року, а повернули через 84 роки — 27 травня 2024-го.

Про це повідомляє The Guardian.

Фінський переклад історичного роману отримала бібліотекарка Гейні Стренд. За її словами, вперше в її кар'єрі книжку повертають із таким запізненням.

Як пов'язані між собою людина, яка взяла книжку в 1939-му, та людина, яка повернула книжку, невідомо.

"Зазвичай книги, що повертають через десятиліття після терміну погашення, знаходять, коли люди переглядають речі померлих родичів. Люди хочуть вчинити правильно і повертають книгу, яка є власністю бібліотеки… Я думаю, що це чудово", — сказала Стренд.

Бібліотекарка припускає, що затримка з поверненням книги могла статися через те, що "Вигнанців" взяли через місяць після вторгнення Радянського Союзу до Фінляндії в листопаді 1939 року. Вона вважає, що у позичальника були нагальніші думки, ніж повернення книжк.

"Якщо людина пережила війну, у неї, ймовірно, були інші речі на думці, ніж повернення книги", — сказала Стренд.

Війна між Фінляндією і Радянським Союзом тривала з 30 листопада 1939 року до 13 березня 1940-го. Врешті Фінляндія підписала мирний договір та поступилася 40 тисячами квадратних кілометрів, що виробляли 11 % ВВП країни. Також у війні загинули чи зникли безвісти понад 20 тисяч фінських солдатів, а 400 тисяч людей стали вимушеними переселенцями.

"Вигнанці" — це історичний роман Артура Конан-Дойля, опублікований 1893 року. Сюжет розгортаєтьсяу Франції XVII століття. Книгу написав британський письменник, відомий за серією детективних романів про Шерлока Холмса.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок