У травні три титани: попу, попроку та металкору випустили по альбому, усі з яких варті прослуховування.
Біллі Айліш видала м'яку і приємну роботу HIT ME HARD AND SOFT, Twenty One Pilots завершили антиутопічну трилогію, а Bring Me The Horizon випустили платівку, яку очікували чотири роки, закріпивши за собою лідерство в жанрі.
У тексті Суспільне Культура розповідаємо про кожен з альбомів, реакції критиків та їхні історії, що змушують зануритись у прослуховування глибше.
Billie Eilish — HIT ME HARD AND SOFT
Третій студійний альбом Біллі та її брата Фіннеаса О'Коннела отримав переважно позитивні й захопливі відгуки від слухачів. Проте музичне медіа Pitchfork дало йому оцінку в 6,8 із 10, назвавши його "амбітним і чесним", але "інертним і самоповторюваним". Схожі відгуки чуємо і від The Guardian, де кажуть, що HIT ME HARD AND SOFT "міг би вдарити і сильніше". Головному хіту LUNCH знадобився тиждень, щоб очолити чарт Billboard Hot 100.
Утім, лірику нового альбому Біллі досі розбирають усім тіктоком, намагаючись прив'язати її до колишніх стосунків артистки, її закоханостей та інших подій у житті. Так трапляється, коли стратегічно вибудовуєш мінімальний кордон з аудиторією та стаєш однією з основоположниць "нової чесності" — феномену, коли між артистом і слухачем стирається межа "небожителя" й "плебея".
Новий альбом Біллі містить 10 пісень та триває 43 хвилини — ідеальний таймінг для лонгплею в його класичному розумінні. Артистка і сама зазначає в інтерв'ю Apple Music, що хотіла зробити "альбомний альбом": концептуальний, такий, що розповідає цілісну історію.
В альбомі артистка відверто описує свою першу в житті закоханість у дівчину (LUNCH), та втрату почуттів до нарцисичної людини (BLUE). До речі, останній трек альбому BLUE містить посилання на всі інші пісні з альбому.
Ще одна історія стоїть за треком CHIHIRO, у якому можна знайти безліч відсилань до шедевра Хаяо Міядзакі "Віднесена привидами". Там головну героїню звати Чіхіро, а рядки "Said you won`t forget my name"("Ти казав, що не забудеш моє ім'я") звертаються до сюжету мультфільму, де дівчинка могла назавжди залишитись у світі привидів, якби забула своє ім'я. Та її компаньйон Хаку вчасно нагадує його Чіхіро, хоч сам не пам'ятає свого. З часом дівчинка "віддячує" хлопцю, пригадуючи йому його ім'я у кульмінаційний момент мультфільму.
Хоч HIT ME HARD AND SOFT критики не визнають найкращим альбомом Біллі, він точно відповідає очікуванням її фанів, є талановито зробленим та не обмежує себе одним жанром (наприклад, несподіване занурення в EDM з присмаком 1980-х у треку L’AMOUR DE MA VIE).
Twenty One Pilots — Clancy
Дует випустив фінальний альбом трилогії, яка тягнеться з 2018 року. Альбом починається і фрази Welcome back to Trench, що відсилає нас до лонгплею гурту, з якого і почалась трилогія.
Кленсі — ім'я персонажа, який вже три альбоми (Clancy, Trench i Scaled and Icy) намагається втекти з вигаданого антиутопічного лору, який називається Дема. Щоправда, у Scaled and Icy Кленсі був відсторонений — назва платівки є анаграмою і розшифровується як Clancy is Dead ("Кленсі мертвий").
Гурт будує достатньо детальний світ у своїх відеороботах. Проте критики сварять дует за те, що музику вони продумують гірше, ніж візуально-сценарний концепт. Наприклад, кожен із 13 треків альбому має супровідний кліп, і всі вони сценарно взаємопов'язані.
Попри критику, лонгплей є доволі різноманітним у звучанні: містить і хіпхоп, і поппанк, і глем-рок, а згодом виходить в електроніку в таких треках, як Vignette. Одностайно Clancy вважають кращим лонгплеєм за попередній відносно легкий Scaled and Icy і погоджуються з тим, що цей альбом показує "пілотів" мультижанровими майстрами.
Тематично Clancy розповідає про боротьбу зі страхами, тривогами та монстрами, що живуть всередині нас. Тут є місце як темряві, так і надії, яка виводить із неї. Тож уся метафора з Кленсі, який вибирається з антиутопії, полягає в тому, що саме так вокаліст Тайлер Джозеф намагається втекти від деструктивних думок у своїй голові.
Bring Me The Horizon — POST HUMAN: NeX GEn
На музиці Bring Me The Horizon виросло чи не все молоде покоління емокорщиків, панк-рокерів та інших построк-музикантів так званої нової сцени. Тож можна було б уже покласти Bring Me The Horizon на поличку історії, здувати з них пил, надихатись ними та говорити, що нічого нового і класного вони вже не придумають. Та новим альбомом гурт доводить, що вони ніякі не "діди" та точно мають що сказати.
Альбом POST HUMAN: NeX GEn був анонсований за кілька годин до свого виходу, тож став справжньою несподіванкою для фанів. Але одночасно він є "найбільш довгоочікуваним, найтяжче виношуваним альбомом у мейнстримному році" за версією The Guardian.
Новий альбом — друга частина проєкту Post Human, що виник у пандемію з попереднього лонгплею POST HUMAN: SURVIVAL HORROR і став суголосним з усіма переживаннями, які відчували люди в еру карантину та локдаунів.
Очікується, що в проєкту Post Human буде чотири частини. І друга вийшла 24 травня.
За цей час із гурту встиг піти клавішник, продюсер та беквокаліст Джордан Фіш. Та, незважаючи на це, як The Guardian, так і The Rolling Stone UK сходяться в одному: POST HUMAN: NeX GEn доводить, що Bring Me The Horizon — на піку своїх можливостей та вмінь. А трек DiE4U (кліп на який було знято в Києві й де на початку звучить українська мова) перші взагалі називають "найкращою піснею серед усіх дев'яти альбомів" та "однією з найкращих поппанк-пісень усіх часів". Непогана мотивація послухати, чи не так?
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]