Пам'яті Ірини Цибух: Нас вбивали за українську мову, дивно не бажати її відстоювати

Пам'яті Ірини Цибух: Нас вбивали за українську мову, дивно не бажати її відстоювати

Ірина Цибух — що про українську мову говорила парамедикиня, яку вбила Росія
Ірина Цибух. Юлія Кочетова

Під час ротації на Харківському напрямку 29 травня загинула парамедикиня "Госпітальєрів", менеджерка проєктів Суспільного та медіатренерка Ірина Цибух з позивним "Чека".

Згадуємо, як в YouTube-випуску "COOL'туримо. Мова" Ірина Цибух відгукувалась про українську та російську мови на фронті.

  • "Вони вбивали нас за цю мову, висилали нас в Магадан, знищували наші сім'ї і садили наших людей в тюрму. І дивно не бажати відстояти цю мову".
  • "Кожного разу, коли я приїжджала у Київ і починала працювати, щоразу, коли мені говорили, що друга сторінка сайту має бути російською, бо так потребує аудиторія, для мене це було абсолютним нонсенсом".
  • "Велетенська повага тим командирам і тим бійцям, які усвідомлюють вагу цієї мови, які розуміють, наскільки важливо і в день, і вночі говорити по радіозв'язку українською, наскільки ми зменшуємо доступність тим злочинцям, які пробують перехопити наш зв'язок".
  • "Особливу увагу маю звернути на допомогу бійцям на полі бою українською мовою. Коли поранений боєць розуміє, що евакуація, надання допомоги відбувається своїми людьми. Він може мати поранення очей, він може мати поранення, через які періодично втрачає свідомість".
"Я б дуже хотіла, щоб мої російськомовні побратими не ставали причиною для російськомовних людей в тилу аргументувати їхню російську мову тим, що на фронті теж спілкуються російською".
  • "Я чула і знаю всі ваші поважні причини бути зросійщеними українцями і говорити мовою наших ворогів. Але зробіть ще один крок. Я знаю, як вам тут важко, я знаю, якою ціною дається ця війна. Я знаю, як непросто бути в мокрих окопах та холоді. Я тут з вами, я розділяю весь цей побут і розуміння цієї жорсткої і важкої війни. Знаю, що іноді здається, що, можливо, тут на фронті мова не на часі. Але, мабуть, наша країна і перемога починається з перемоги, які ми тут робимо на передовій".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок