Єдину копію альбому Once Upon a Time in Shaolin можна буде послухати на Тасманії у музеї MONA

Єдину копію альбому Once Upon a Time in Shaolin можна буде послухати на Тасманії у музеї MONA

MONA придбав можливість розміщувати у себе альбом, який не можна розкривати до 2103 року
Срібна скринька, у якій зберігається альбом. PleasrDAO

На острові Тасманія у Музеї старого і нового мистецтва (MONA) можна буде послухати єдиний екземпляр сьомого студійного альбому американського хардкор-реп гурту Wu-Tang Clan — Once Upon a Time in Shaolin.

Про це 27 травня розповідає The Guardian.

Музей придбав тимчасову можливість розміщувати у себе альбом у межах виставки Namedropping, яка триватиме з 15 червня 2024 року до 21 квітня 2025 року. А з 15 до 24 червня можна буде відвідати сеанси прослуховування — 30-хвилинний "кураторський" мікс з альбому.

"Once Upon a Time in Shaolin — це більше, ніж просто альбом, тому, коли я думав про статус і про те, яким може бути Namedropping, то знав, що повинен включити його в цю виставку", — сказав Джаррод Роулінс, директор з кураторських питань Mona.

Платівку Once Upon a Time in Shaolin іноді називають найціннішим з коли-небудь створених. Його таємно записали між 2006 і 2013 роками. Альбом був задуманий як заява про вплив стримінгу і піратства на цінність музики, а продюсери описали його як "400-річний підхід до музики в стилі Ренесансу".

Згідно з умовою музикантів, альбом можна грати лише на вечірках: у 2013 році у Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку зіграли 13-хвилинне попурі, його тоді послухали 150 мистецтвознавців, фанатів репу та потенційних покупців.

Видання Rolling Stone: тоді зазначило, що якщо повний 128-хвилинний альбом "буде таким же солідним, як і 13 хвилин", то він може стати найпопулярнішою платівкою гурту.

Хто такі Wu-Tang Clan

Це американський хардкор-реп гурт, заснований у 1992 році. Їх другий альбом Wu-Tang Forever дебютував на вершині чарту Billboard 200 і був номінований на "Ґреммі" в категорії "Найкращий реп-альбом" у 1998 році

Once Upon a Time in Shaolin вийшов у 2015 році. Була створена лише одна фізична копія без можливості завантажити або транслювати його в цифровому форматі. Її купив на аукціоні американський підприємець Мартін Шкрелі за 2 мільйони доларів, таким чином платівка стала найдорожчим музичним твором, який коли-небудь продавався.

Юридична угода з покупцем передбачала, що альбом не може бути комерційно використаний до 2103 року. Однак Шкрелі транслював уривки в інтернеті після перемоги Дональда Трампа на виборах у 2016 році, а пізніше намагався продати його на eBay.

У 2018 році його затримали за шахрайство з цінними паперами, і суд арештував його активи — серед іншого й альбом Once Upon a Time in Shaolin. Пізніше Міністерство юстиції США продало його компанії PleasrDAO за 4 млн доларів. Ще тоді вони заявили, що сподіваються зробити його більш доступним для широкого загалу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок