Музей в Австралії перетворять на туалет, щоб не пускати туди чоловіків: це реакція на рішення суду

Музей в Австралії перетворять на туалет, щоб не пускати туди чоловіків: це реакція на рішення суду

Туалет встановлять у одній з виставкових зал музею, щоб зберегти концепцію Ladies Lounge
Виставка Ladies Lounge. Instagram/monamuseum

У Австралії суд зобовʼязав Музей старого та нового мистецтва (MONA) дозволити чоловікам вхід до експозиції Ladies Lounge. Там не погодилися з цим рішенням і, окрім оскарження, заклад хоче встановити в залі туалет, щоб не пускати до експозиції чоловіків.

Про це 8 травня розповідає The Independent.

Американська художниця Кірша Каечеле, яка є кураторкою експозиції Ladies Lounge, зауважує: "Ми повинні кинути виклик закону, щоб розглянути ширше прочитання його визначень, оскільки вони стосуються мистецтва і його впливу на світ, а також права на концептуальне мистецтво, яке може викликати дискомфорт у деяких людей (чоловіків)".

Вона додає, що тепер Ladies Lounge буде функціонувати як жіноча кімната. Туалет вже в дорозі, його встановлять протягом наступних 45 днів.

"Це туалет, який стане відомим на увесь світ. Це найкращий туалет, і чоловікам не дозволять його побачити".

Частину робіт тимчасово перенесуть до вже наявної жіночої вбиральні у музеї, щоб забезпечити "безперервний перегляд", поки триватиме оновлення виставкової кімнати та оскарження рішення суду.

Каечеле додає, що чоловіки все ж таки зможуть увійти до кімнати — але лише у неділю і тільки щоб "навчитися прасувати і складати білизну".

У чому суть справи

Виставка американської художниці Кірші Каечеле раніше була доступна лише для жінок. Зал відкрили у 2020 році: в основі — концепція мізогінних австралійських пабів, куди до 1960-х років пускали лише чоловіків.

Відвідувачок зустрічали дворецькі зі шампанським, а у залі представлені роботи Пабло Пікассо та Сідні Нолана. Ця інтерактивна виставка, покликана створити безпечний простір саме для жінок.

Але у квітні 2023 року один із відвідувачів поскаржився комісару з протидії дискримінації. Далі справу передали до суду.

Врешті суд визнав, що музей дискримінував чоловіків, коли не дозволив їм відвідувати виставку. Музею дали 28 днів на виконання рішення, тобто на те, щоб відкрити доступ чоловікам до інсталяції.

Заклад не заперечував дискримінацію, а Каечеле наголошувала, що мета проєкту — показати історичну несправедливість, коли жінкам було заборонено відвідувати паби.

Крім того, закон Тасманії дозволяє дискримінацію, якщо вона "спрямована на забезпечення рівних можливостей для групи людей, які перебувають у несприятливому становищі або мають особливі потреби через встановлену ознаку".

Тому MONA подали апеляцію з проханням скасувати це рішення, стверджуючи, що суд попередньої інстанції ухвалив "занадто вузьке бачення з погляду історичного та поточного соціально становища жінок".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок