Хто такі Nemo зі Швейцарії, яким прогнозують перемогу на "Євробаченні-2024"

Хто такі Nemo зі Швейцарії, яким прогнозують перемогу на "Євробаченні-2024"

Другий півфінал "Євробачення", де виступатиме Nemo, відбудеться 9 травня
Nemo, представники Швейцарії на "Євробачення-2024". Instagram/nemothings

Одним із найімовірніших переможців "Євробачення-2024" називають Nemo, що представляє Швейцарію. Зараз шанси Nemo оцінюють у 19 %, але все може змінитися, оскільки 9 травня вони виступлять у другому півфіналі конкурсу.

Суспільне Культура зібрало найцікавіші факти про швейцарського виконавця.

Nemo (справжнє ім'я Немо Меттлер) народилися у Швейцарії, в місті Біль, у 1999 році.

Зараз їм 24 роки, і вони з раннього дитинства демонстрували свій талант до музики, граючи на скрипці, піаніно та барабанах.

Nemo є небінарноюНебінарність — гендерна ідентичність, що не належить до бінарної системи маскулінної або фемінної ідентичностей. Небінарні люди можуть ідентифікувати себе з двома або більше гендерами, не мати гендеру чи мати коливання ідентичності. особою та використовує займенники they/them (вони/їх). Вони, а також Bambie Thug (що представляють Ірландію) — перші небінарні люди, які співали на "Євробаченні".

хто такий немо з швейцарії
Nemo, що представляє Швейцарію на "Євробаченні-2024". Instagram/nemothings

Їхній перший мініальбом Clownfisch у 2015 році досяг 95 місця у швейцарських чартах, а справжнє визнання отримали у 2016-му — коли взяли участь у фестивалі SRF Virus (#Cypher), який став вірусним у соціальних мережах.

Загалом за свою кар'єру Nemo були нагороджені п'ятьма нагородами Swiss Music Awards (найбільша музична премія у Швейцарії).

У своїй музиці Nemo торкається таких тем, як гендерна ідентичність, психічне здоров'я та пошук свого місця в цьому світі.

Як Nemo потрапили на "Євробачення"

На "Євробачення-2024" Nemo потрапили через внутрішній відбір швейцарської телерадіокомпанії Swiss Broadcasting Corporation (SRG SSR). Комісія з понад 240 міжнародних членів громадського журі та 30 міжнародних експертів із 20 країн обирали пісню з 472 робіт.

Nemo розповідали, що пісня The Code детально описує усвідомлення небінарної ідентичності, заявивши, що це дало їм "свободу". А участь у конкурсі дасть можливість "відстоювати всю спільноту ЛГБТКІА+".

Nemo вважаються фаворитами на перемогу в "Євробаченні-2024" від самого релізу пісні — через кілька годин після прем'єри вони опинилися на 10 місці на думку букмекерів, а після виступу музикантів у квітні на Pre-Party ES 2024 різко вирвалися на перше місце.

Українці — дивовижні люди

Серед учасників "Євробачення-2024" Nemo подружилися, зокрема, і з представницями України Jerry Heil та alyona alyona. А на Бірюзовому хіднику в інтерв'ю Анні Тульєвій заявили, що українські люди — це найцінніші скарби: "Ви не знаєте, який скарб є у вас в Україні. Ви дивовижні люди. Я дуже радий нашому спілкуванню".

Другий півфінал "Євробачення-2024" пройде 9 травня. На сцену вийдуть представники та представниці 16 країн, які змагатимуться за участь у фіналі, а також Франції, Іспанії та Італії.

Nemo виступатимуть під номером 4.

Де дивитися другий півфінал "Євробачення-2024"

Пряму трансляцію можна буде подивитися на кількох платформах Суспільного Мовлення — як на телебаченні, так і на диджитал-платформах.

У півфіналах можуть голосувати глядачі лише тих країн, які беруть участь у півфіналі. Тобто Україна не зможе голосувати за учасників другого півфіналу.

Україна виступала у першому півфіналі та пройшла у фінал.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представниць України на Пісенному конкурсі "Євробачення-2024".

Радіо Промінь — офіційний радіомовник "Євробачення".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок