Тепер в Україні можна буде добровільно відмовитися від вченого звання: що відомо

Тепер в Україні можна буде добровільно відмовитися від вченого звання: що відомо

Міністр освіти й науки Оксен Лісовий
Міністр освіти й науки Оксен Лісовий. Євген Бородавко/Освіторія

Кабінет Міністрів України 3 травня підписав постанову № 507, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання.

Про це стало відомо з сайту уряду.

До "Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань" додали новий пункт. Згідно з ним, людина тепер може добровільно відмовитися від свого вченого звання: доцента, старшого наукового співробітника чи професора.

Для цього слід подати до Міністерства освіти і науки заяву в довільній формі, яка завірена нотаріально або підписана електронним підписом.

Протягом 10 днів МОН скасовує своє рішення про надання вченого звання і визнає атестат недійсним. Про це відомство видасть відповідний наказ. Коли він набере чинності, вчене звання анулюється.

У коментарі виданню "УП.Життя" представники МОН наголосили, що вдаватися до цієї процедури варто за умови добровільної відмови від наукового ступеня, бо вчене звання можна отримати за наявності наукового ступеня.

"Процедура відмови від вченого звання доповнює процедуру добровільної відмови від наукового ступеня та приводить до відповідності законодавчі норми, що визначають цей процес. У разі набрання чинності наказу МОН щодо добровільної відмови особи від наукового ступеня, рішення про присвоєння цій особі вченого звання скасовується автоматично", – сказали у відомстві.

Суспільне Культура також звернулося за коментарем до пресслужби МОН. Зокрема, з'ясувалося, що виняткових обставин, коли вчене звання можуть не анулювати, не передбачено.

Окрім цього, стало відомо, чому механізм відмови від вченого звання розробили саме зараз — за рік після аналогічної постави про відмову від наукового ступеня, яку затвердили 19 травня 2023 року. Весь цей час проєкт постанови проходив процедуру погодження.

Серед людей, які вже добровільно відмовилися від наукового ступеня, — міністр освіти й науки Оксен Лісовий та голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. Обидвоє пішли на цей крок після звинувачень у плагіаті.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок