Читальна зала імені Вікторії Амеліної з'явилася в Мілані

Читальна зала імені Вікторії Амеліної з'явилася в Мілані

Ініціатива належить головному редактору видання Linkiesta Крістіану Рокка
Табличка у бібліотеці. Facebook/PEN Ukraine

Читальна зала бібліотеки Gallaratese тепер має ім'я української письменниці Вікторії Амеліної. Ініціатива належить головному редактору видання Linkiesta Крістіану Рокка.

Про це розповіли в "Українському PEN".

"Бібліотека Gallaratese це людний публічний простір, де знаходять для себе місце всі ті, хто прагне отримати додаткові знання. На книжкових полицях зберігається якісна підбірка українських текстів та текстів про Україну", — йдеться у дописі організації.

У PEN додали, що ця "газета з відповідальністю та щирістю ставилася до місії Вікторії, яку вона несла у своїх текстах та на ділі".

У самому виданні зазначили, що це був "політичний вибір, який має велике символічне значення", оскільки Вікторія активно виступала на захист прав людини й документувала російські воєнні злочини.

зала імені вікторії амеліної
В Італії відкрили читальну залу імені Амеліної. Facebook/PEN Ukraine

У залі встановили меморіальну дошку. На церемонію відкриття завітав заступник мера Мілана з питань культури Томмазо Саккі, заступниця генерального консула України в Італії Вікторія Фуфалько, редактор Linkiesta Кірстіан Рокка.

"Це спосіб згадати жах конфлікту, а також відзначити стійкість тих, хто не здається навіть у найскладніших умовах, щоб втілити свою свободу вираження поглядів, йдучи на екстремальні кроки для здійснення цього права", зазначив Саккі.

Перекладачка Ярина Груша прочитала уривок із роману Амеліної "Дім для Дома" італійською та один з останніх віршів письменниці українською і в італійському перекладі. Також вірші Вікторії читала активістка Світлана Ткаченко.

У бібліотеці відкрилася виставка з 28 світлин двох італійських фотографів Карло Коццолі і Марко Кремонезі з колективу Memora, які провели шість місяців у гарячих точках в Україні. Відвідувачі бібліотеки зможуть побачити фотосвідчення з Бахмута, Краматорська та Миколаєва.

Що відомо про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна — українська письменниця та громадська діячка.

У 2014 році вийшов її дебютний роман "Синдром листопаду, або Homo Compatiens". Книжку обрали в десятку найкращих прозових видань за версією премії "ЛітАкцент–2014". Наступного року роман перевидали, і він увійшов до короткого списку Премії Валерія Шевчука.

У 2021 році Вікторія стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Того ж року заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.

Амеліна загинула від важких поранень, які отримала внаслідок російського удару по Краматорську 27 червня.

У березні 2024 року Вікторія Амеліна та британський письменник Салман Рушді отримали Премію Норвезької асоціації письменників за свободу слова (Den norske Forfatterforenings ytringsfrihetspris).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок