Ізраїль допустили до "Євробачення-2024" після зміни пісні

Ізраїль допустили до "Євробачення-2024" після зміни пісні

Еден Голан представляє Ізраїль на "Євробаченні-2024"
Еден Голан представляє Ізраїль на "Євробаченні-2024". Фото: thenextstarisrael/Instagram

Європейська мовна спілка (EBU) затвердила участь Ізраїлю на "Євробаченні-2024" з піснею Hurricane. Виконає її Еден Голан.

Про це повідомляє The Jerusalem Post.

У нацвідборі в Ізраїлі перемогла співачка Еден Голан, серед пісень перемогла композиція October Rain, а на другому місці — Dance Forever. Мовник передав обидві пісні на затвердження EBU. Проте в EBU визнали тексти політизованими та такими, що порушують правила конкурсу.

Врешті, 4 березня Kan вирішив подати на конкурс нову пісню — Hurricane. Вона має ту ж мелодію, що й October Rain, проте текст там зовсім інший.

Англомовний текст пісні October Rain містив рядки: "Хто сказав вам, хлопці, не плачте / Години й години / і квіти / Життя не гра для боягузів". ("Квіти" — це ізраїльський військовий жаргон, що означає полеглих солдатів.)

Поки текст пісні Hurricane не оприлюднювали.

Співачка опублікувала відео в Instagram одразу після оголошення про прийняття заявки на участь в пісенному конкурсі 7 березня.

"Цього року як ніколи важливо, щоб ми стояли на цій сцені та з повагою представляли нашу країну. Я маю намір зробити все, щоб з гордістю представляти нашу країну і викластися на повну, щоб ми могли отримати максимальний результат", — сказала Голан на івриті у відеозверненні.

Присутність Ізраїлю в цьогорічному "Євробаченні" була під загрозою через протест з боку артистів у низці країн, зокрема Ісландії, Данії, Фінляндії, Норвегії та Швеції, які закликали EBU заборонити Ізраїлю брати участь у конкурсі через війну з ХАМАСом чи погрожували не брати участі, якщо Ізраїль таки вступить.

"Євробачення" відбудеться 7–11 травня в Мальме, Швеція. Україну представлятиме дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria.

Що відомо про Еден Голан

Вона народилась в Ізраїлі, проте в дитинстві переїхала з сім'єю до Москви, де жила 13 років.

В Росії почалась її співоча кар’єра. У 2015 році вона брала участь у відборі до "Дитячого Євробачення", тоді вона посіла 5 місце. У 2016 році Еден Голан співала на конкурсі "Новая волна" ("Нова хвиля") в тимчасово окупованому Криму. У 2018-му вона брала участь в російському аналогу шоу "Голос Діти", в команді артистки Пелагеї, що перебуває під санкціями РНБО.

Співачка розповіла також, що росіяни так і не сприйняли її "своєю": "Навіть через 13 років я не звикла до менталітету, атмосфери й сірості. Москва — дивовижне місто, але я не можу сказати, що там мені було добре на душі".

У 2022 році вона перестала випускати пісні російською мовою та виїхала з Росії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок