Ізраїль змінить пісню на "Євробаченні-2024", щоб отримати допуск до конкурсу

Ізраїль змінить пісню на "Євробаченні-2024", щоб отримати допуск до конкурсу

Ізраїль змінить пісню на "Євробаченні-2024", щоб отримати допуск до конкурсу
. Фото: thenextstarisrael/Instagram

Державний мовник Ізраїлю Kan погодився змінити текст пісні, щоб країну допустили до участі в пісенному конкурсі "Євробачення" у шведському Мальме.

Про це повідомляє Times of Israel.

Європейська мовна спілка (EBU) спершу дискваліфікувала пісню Ізраїлю, бо помітила політичний підтекст. Kan відмовлявся змінювати композицію, однак 3 березня мовник переглянув своє рішення.

Мовник підтримав позицію президента Ізраїлю Ісаака Герцога, що "зокрема в той час, коли ті, хто ненавидить нас, намагаються виштовхнути нас і бойкотувати Ізраїль на кожному кроці, його голос має бути почутий із гордістю, і прапор повинен майоріти на кожному глобальному форумі, особливо цього року".

У нацвідборі в Ізраїлі перемогла співачка Еден Голан, серед пісень перемогла композиція October Rain, а на другому місці — Dance Forever. Мовник передав обидві пісні на затвердження EBU. Яку б пісню не обрали, її буде виконувати Голан.

У пісні October Rain були такі рядки: "письменники історії / підтримуйте мене", "я досі мокра від жовтневого дощу / жовтневого дощу", що може відсилати до нападу угруповання ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Також у куплеті івритом співається: "Тут не залишилось повітря, щоб дихати / Немає місця, немає мене з дня в день /Вони всі були хорошими дітьми, кожен із них".

А в другій пісні були такі слова: "О, танцюй, як ангел / О, ти будеш пам’ятати / Що я буду танцювати вічно / Я буду танцювати знову", а також "Я розправляю свої крила / летить небом / Чути скрипки / Ангели не плачуть / Лише співають".

Спершу мовник попросив авторів обидвох пісень змінити текст. Але пізніше заявив, що представить нову пісню — Hurricane, у неї буде музика з October Rain, але новий текст про "молоду жінку, яка переживає особисту кризу".

Kan буде чекати схвалення EBU. Якщо пісню відхилять, то мовник планує оскаржувати рішення.

"Це інший та особливий рік, і ми маємо справу з речами, з якими не стикалися в минулі роки. Зараз важливіше, ніж будь-коли представити країну з гордістю, і якщо це станеться, я працюватиму якомога наполегливіше, щоб знати, що я зробила усе, що могла", — зазначила Еден Голан у заяві.

Іноземні митці, зокрема Гелен Міррен та Лієв Швайбер, закликали не дозволити Ізраїлю брати участь у конкурсі. Проте Європейська мовна спілка відхиляла всі заклики та нагадувала, що за правилами конкурс є "неполітичною подією".

"Євробачення" відбудеться 7–11 травня в Мальме, Швеція. Україну представлятиме дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria.

Що відомо про Еден Голан

Вона народилась в Ізраїлі, проте в дитинстві переїхала з сім'єю до Москви, де жила 13 років.

В Росії почалась її співоча кар’єра. У 2015 році вона брала участь у відборі до "Дитячого Євробачення", тоді вона посіла 5 місце. У 2016 році Еден Голан співала на конкурсі "Новая волна" ("Нова хвиля") в тимчасово окупованому Криму. У 2018-му вона брала участь в російському аналогу шоу "Голос Діти", в команді артистки Пелагеї, що перебуває під санкціями РНБО.

Співачка розповіла також, що росіяни так і не сприйняли її "своєю": "Навіть через 13 років я не звикла до менталітету, атмосфери й сірості. Москва — дивовижне місто, але я не можу сказати, що там мені було добре на душі".

У 2022 році вона перестала випускати пісні російською мовою та виїхала з Росії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок