Європейський Союз оштрафував Apple на 1,8 мільярда євро після скарги Spotify

Європейський Союз оштрафував Apple на 1,8 мільярда євро після скарги Spotify

Європейський Союз оштрафував Apple на 1,8 мільярда євро після скарги Spotify
. Apple Music

Єврокомісія оштрафувала компанію Apple на 1,8 мільярда євро за порушення антимонопольного законодавства після скарги музичної платформи Spotify у 2019 році.

Про це повідомляє CNN.

Apple перешкоджала сервісам-конкурентам, як-от Spotify чи YouTube Music, повідомляти користувачів iPhone про те, що вони можуть знайти дешевші способи підписки за межами AppStore.

Маргрет Вестагер, голова комітету ЄС із питань конкуренції та цифрових технологій, заявила, що Apple "зловживала своїм домінантним становищем" як дистриб'ютор музичних платформ. Вона додала, що через це європейські споживачі не мали "вільного вибору щодо того, де, як і за якими цінами купувати підписки на потокове прослуховування музики".

За словами Вестагер, загальна сума штрафу в 1,84 мільярда євро становить 0,5 % від світового річного обороту Apple. Це перший в історії штраф Apple від Єврокомісії.

Представники Apple переконані, що рішення Єврокомісії було безпідставним, адже "вона не змогла виявити жодних достовірних доказів заподіяння шкоди споживачам та ігнорує реалії ринку, який процвітає, є конкурентоспроможним і швидко зростає".

Компанія заявила, що розробники застосунків в AppStore "конкурують на рівних умовах" та планує оскаржити штраф.

Суть конфлікту

У березні 2019 року гендиректор Spotify Деніел Ек публічно оголосив, що подає скаргу на Apple до Європейської комісії. Spotify звинуватив компанію в запровадженні антиконкурентного податку (30 %) на підписки. Окрім цього, шведський стримінг заявив, що Apple "зумисно обмежує вибір і стримує інновації ціною користувацького досвіду".

Ба більше, в команді Spotify заявили, що Apple наділяє штучною перевагою власний музичний сервіс Apple Music, бо з нього така комісія не стягується.

Деніел Ек додав, що Spotify відмовляється сплачувати цей податок. Через це Apple заборонила Spotify надсилати користувачам повідомлення поза застосунком, зокрема через електронну пошту.

Spotify висунув низку вимог до Apple, серед яких:

  • справедливі правила та обмеження для усіх стримінгових сервісів, включно з Apple Music;
  • вільний вибір платіжних систем для користувачів;
  • відсутність контролю над комунікацією між сервісами та користувачами з боку Apple, зокрема несправедливих обмежень на маркетинг та промоакції, які приносять користь споживачам.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок