Європейський Союз може оштрафувати Apple на 500 млн євро

Європейський Союз може оштрафувати Apple на 500 млн євро

Європейський Союз може оштрафувати Apple на 500 млн євро
. Логотип презентації Apple від 31 жовтня 2023 року. Фото: Apple

Компанії Apple загрожує штраф від ЄС на 500 млн євро через обмеження доступу до музичних сервісів.

Про це повідомляє Financial Times.

Штраф можуть винести за результатом розслідування антимонопольних регуляторів Європейської комісії, яке почалося після скарги музичної платформи Spotify у 2019 році.

Єврокомісія розслідує, чи Apple обмежувала стримінгові сервіси в інформуванні користувачів про дешевші способи підписки за межами AppStore, звідки компанія отримує велику частину доходів.

Видання Financial Times посилається на п'ять джерел, які безпосередньо володіють інформацією про справу. За їхніми даними, штраф офіційно висунуть на початку березня.

Представники Apple наразі відмовилися коментувати ситуацію.

Раніше Apple ніколи не мала штрафів за порушення конкуренції від Єврокомісії. Проте в 2020 році отримала штраф на понад мільярд євро у Франції (згодом його зменшили на дві третини).

Про скаргу Spotify

У березні 2019 року гендиректор Spotify Деніел Ек публічно оголосив, що подає скаргу на Apple до Європейської комісії. Spotify звинуватив компанію в запровадженні антиконкурентного податку (30 %) на підписки. Окрім цього, шведський стримінг заявив, що Apple "зумисно обмежує вибір і стримує інновації ціною користувацького досвіду".

"Якщо ми погодимось на цей податок, це змусить нас штучно завищити ціну на преміумпідписку та зробити її вищою, ніж на Apple Music. Аби зберегти нашу ціну конкурентоспроможною для своїх клієнтів, ми не можемо цього зробити", — наголосив Ек.

Ба більше, в команді Spotify заявили, що Apple наділяє штучною перевагою власний музичний сервіс Apple Music, бо з нього така комісія не стягується.

Деніел Ек додав, що Spotify відмовляється сплачувати цей податок. Через це Apple заборонила Spotify надсилати користувачам повідомлення поза застосунком, зокрема через електронну пошту.

Spotify висунув низку вимог до Apple, серед яких:

  • справедливі правила та обмеження для усіх стримінгових сервісів, включно з Apple Music;
  • вільний вибір платіжних систем для користувачів;
  • відсутність контролю над комунікацією між сервісами та користувачами з боку Apple, зокрема несправедливих обмежень на маркетинг та промоакції, які приносять користь споживачам.

Свою політику компанія Apple аргументує тим, що вкладає чимало ресурсів у безпекові функції AppStore, а Spotify та інші схожі сервіси отримують мільйони потенційних клієнтів завдяки представленості в застосунку.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок