Українська історикиня Олеся Хромейчук прочитала лекцію для TED про українські уроки демократії

Українська історикиня Олеся Хромейчук прочитала лекцію для TED про українські уроки демократії

Українська історикиня Олеся Хромейчук прочитала лекцію для TED про українські уроки демократії
Історикиня Олеся Хромейчук на своїй лекції для TED. Olesya Khromeychuk/Facebook

Українська історикиня й директорка Українського інституту в Лондоні Олеся Хромейчук прочитала лекцію на тему "Чого світ може навчитися з боротьби України за демократію" для TED Talk.

Про це стало відомо з допису Українського інституту в Лондоні в соцмережі X.

У мінілекції Олеся Хромейчук розповіла про історію боротьби України за незалежність від російських царів, комуністичного режиму та сучасної армії РФ, а також висвітлила, які уроки світ може винести з цього досвіду.

"Для нас свобода — це не те, що слід сприймати як належне. Це те, за що потрібно боротися, а після здобуття — захищати", зазначила вона.

За словами іскорикині, Україні може дати світові три уроки про демократію: це наполегливість, єдність і бачення. Вона додає: саме той факт, що Україна довгий час боролася за незалежність і продовжує робити це зараз, дає українцям право про це дискутувати.

"Якщо є щось, що українці точно знають про демократію, так це те, що це важка праця. Але вона приносить свої плоди", — написала Хромейчук після лекції.

TED — некомерційна організація в США, що займається поширенням ідей, які повинні змінити світ на краще.

Хто така Олеся Хромейчук

Олеся Хромейчук українська історикиня й письменниця, директорка Українського інституту в Лондоні. У 2017 році Хромейчук опублікувала книжку "Смерть солдата. Історія, розказана його сестрою" англійською мовою. 2023 року книжка вийшла українською мовою у видавництві "Віхола".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок