Про Україну для американців: продюсер Девід Джанк створив подкаст про українську культуру під час війни

Про Україну для американців: продюсер Девід Джанк створив подкаст про українську культуру під час війни

Про Україну для американців: продюсер Девід Джанк створив подкаст про українську культуру під час війни
. Фото: Сергій Сівяков, artduringwartime/Instagram

Американський продюсер Девід Джанк запустив подкаст Art During Wartime про українську культуру під час війни. Уже можна послухати пілотні випуски проєкту, а у лютому вийдуть офіційні епізоди першого сезону.

"Подкаст — це спосіб зберегти Україну в свідомості американських слухачів, але зосередитися на мистецтві та культурі, а не на військових чи політичних темах. Я хочу, щоб американці зрозуміли, що українці борються за свою культуру. І що Україна — це не Росія",йдеться у пості в Instagram проєкту.

Працювати над подкастом Джанк почав влітку 2023 року. Основна аудиторія — жителі США. Сам він описує ймовірних слухачів як "американці, які хочуть перемоги України".

Допомагають йому у створенні проєкту українські продюсери подкасту Саша Варениця та Оля Діброва. Подкаст виходитиме на Spotify, Apple Podcasts і Google Podcasts.

Пілотні випуски записали з:

  • фотографом Сергієм Мельниченком;
  • культурною менеджеркою Катею Тейлор;
  • оперним співаком Володимиром Щуром;
  • продюсером фільму "Довбуш" Даніелем Білаком;
  • актором стрічки "Довбуш" Лузерем Тверським;
  • засновницею Інституту Леонтовича Тіною Пересунько.

Також вже зняли епізоди з репером Otoy, коміком Антоном Тимошенком і блогером Tumazar.

подкаст про українську культуру з американським продюсером
Пілотний сезон проєкту. Скриншот із Apple Podcasts

Джанк раніше був президентом Universal Music Group у Східній Європі, запускав філію Universal Music в Україні. Він працював з альбомами Елтона Джона, Стінга, гуртів Metallica та U2. Зараз Джанк керує мережею магазинів аудіо- та відеотехніки Bang & Olufsen у США.

Влітку 2022 року він відвідав Бородянку та Бучу на Київщині й саме це надихнуло його створити подкаст про українську культуру для земляків. На думку Джанка, українці в уяві американців є дещо стереотипними, і не всі знають, яка це "талановита й прогресивна нація"

"Це ще більш вражає, коли розумієш, що українське мистецтво переживає ренесанс прямо зараз, під час війни", — зазначає продюсер.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок