Гендиректор музею Амстердама просить повернути викрадену картину Франса Галса для виставки

Гендиректор музею Амстердама просить повернути викрадену картину Франса Галса для виставки

Гендиректор музею Амстердама просить повернути викрадену картину Франса Галса для виставки
"Двоє хлопчиків, що сміються" Франс Галс. Фото: Museum Hofje van Mevrouw van Aerden

Гендиректор Тако Дібітс просить повернути картину Франса Галса "Двоє хлопчиків, що сміються" до відкриття виставки робіт художника. Її викрали з музею Хоф'є Ван Арден в Лердамі у 2020 році.

Про це повідомляє The Guardian.

Дібітс зробив заяву перед початком виставки робіт Франса Галса, її відкриття заплановано на 16 лютого.

Картину "Двоє хлопчиків, що сміються" 1626 року викрали з музею в Лердамі вночі 27 серпня 2020 року. Її оцінюють у приблизно €15 млн. Як пише The Guardian, цю картину, ймовірно, вкрала та ж злочинна група, що вкрала картину Ван Гога, яку вдалось повернути. Проте робота Галса, імовірно, зникла в кримінальному світі.

Дібітс заявив, що музей в Амстердамі готує виставку без цієї картини, однак вона дуже важлива, бо незвичайна для творчого доробку Галса.

"Зазвичай Галс малював групові портрети чи людей відокремлено. А тут ви бачите, що два хлопчики взаємодіють. Це те, що ми хотіли б вам показати. І я сподіваюся, що ці картини повернуть. Ці картини належать усім нам", — сказав гендиректор музею.

Виставка міститиме близько 50 творів митця золотої доби голландського живопису та майстра "вільного дотику". Існує також розширена експозиція робіт художника в музеї Франса Галса в сусідньому Гарлемі, де митець жив і працював.

Франс Галс народився в Антверпені 1580 року. Живописець, майстер портретів золотої доби голландського бароко творив між 1611 та 1666 роками та є одним з найбільш впливових голландських живописців тогочасної доби. Він є автором таких робіт як "Юнак з черепом" (1626), "Циганка" (1630), "Бенкета офіцерів роти Святого Георгія" (1616).

Автор: Олег Челяк

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок