У Нідерландах утретє викрали одну й ту саму картину XVII століття

У Нідерландах утретє викрали одну й ту саму картину XVII століття

У Нідерландах утретє викрали одну й ту саму картину XVII століття
. Alamy

Картину художника Франса Галса "Двоє хлопчиків, що сміються" 1626 року викрали з музею у місті Ларден утретє за 32 роки.

Як пише BBC, поліція повідомила, що злодії проникли в музей уночі 27 серпня. Сигналізація спрацювала о 03:30, але поки правоохоронції дісталися до музею, злодії вже втекли. Тепер поліція переглядає записи з камер відеоспостереження, працює з експертами з крадіжок творів мистецтва і судово-медичними експертами.

Один з художників Золотого століття Нідерландів Франс Галс написав цю картину в 1626 році. Робота "Двоє хлопчиків, що сміються" вперше була вкрадена в 1988 році разом з роботою Якоба ван Рейсдала. Обидві картини були знайдені через три роки. Ті ж картини були знову взяті з музею Хоф'є ван Меврауван ван Арден у 2011 році і знайдені через півроку.

Після останньої крадіжки охорона картини була посилена, але злодіям все одно вдалося виламати двері. Детектив Артур Бренд вважає, що чергове викрадення "сталося на замовлення" і було очікуваним.

"Дуже складно забезпечити безпеку маленьких музеїв, оскільки це надто дорого. Якщо вони захочуть отримати ваші речі, вони увійдуть", — сказав він.

Бренд зауважив, що донедавна злочинці купували крадені твори мистецтва і обмінювали їх на коротші терміни ув'язнення для себе. Зокрема він згадав торговця наркотиками Кіса Гаутмана, який намагався обміняти картину Ван Гога на пом'якшений вирок на початку 1990-х. Пізніше бос неаполітанської мафії обміняв на коротший термін картини, вкрадені викрадачем творів мистецтва Октавом Даремом з Амстердамського музею Ван Гога в 2002 році. За словами Бренда, проблема для злочинців полягає в тому, що уряд Нідерландів більше не купуватиме вкрадені твори мистецтва.

Після крадіжки 2011 року найбільш цінні експонати музею зберігалися в закритому для публіки місці, яке можна відвідати тільки з одним із співробітників. Ніхто в музеї не захотів коментувати останню крадіжку. Спеціаліст по Галсу Анна Таммерс сказала, що за його часів картина була "прекрасним прикладом його вільного стилю живопису, дуже грайливою, сміливою і вільною".

Що відомо

  • Картину Ван Гога "Весняний сад" викрали з музею у місті Ларен у Нідерландах, який був зачинений на карантин через коронавірус.
  • У стіні музею італійського міста Пʼяченца знайшли втрачену картину Густава Клімта "Портрет жінки". Вона оцінюється у €60 млн. Картина була серед найбільш розшукуваних предметів мистецтва Італії протягом 22 років.
На початок