На аукціоні продали єдину прижиттєву книгу Василя Симоненка з його автографом

На аукціоні продали єдину прижиттєву книгу Василя Симоненка з його автографом

На аукціоні продали єдину прижиттєву книгу Василя Симоненка з його автографом
. Фото: Violity

Видання єдиної прижиттєвої збірки поезій письменника Василя Симоненка з його автографом продали на аукціоні за 30 301 гривню.

На сайті для колекціонерів Violity користувач із ніком Rockfell виставив на продаж збірку поезій "Тиша і грім" з автографом Василя Симоненка. Торги завершилися 1 лютого, остаточна ціна становить трохи більш як 30 тисяч гривень.

На форзаці поет залишив напис: "Катю! Ave, юна самогубко, morituri te salutant".

Сам автор оголошення зазначає, що кількість підписаних книг невідома, але в історіях аукціонів не було жодної.

симоненко книжка
Продали єдину прижиттєву збірку Симоненка. Скриншот із сайту Violity

симоненко книжка
Єдина прижиттєва збірка Симоненка. Фото: Violity

симоненко книжка
Автограф. Фото: Violity

Василь Симоненко — український поет і журналіст, діяч українського руху опору, шістдесятник. Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (1995, посмертно).

"Тиша і грім" — єдина збірка поезій письменника, яка побачила світ за його життя.

Після його смерті також видали збірки "Земне тяжіння" (1964) та книга "Лебеді материнства" (1981).

Також він є автором численних статей, театральних і літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: "Цар Плаксій i Лоскотон", "Подорож в країну Навпаки" та "Казка про Дурила".

Влітку 1962 року Симоненка жорстоко побили працівники міліції залізничної станції. Вони скрутили Василеві руки й на очах у натовпу потягли до вокзальної кімнати міліції. Потім поета запхали у "воронок". Колеги розшукали поета в камері у Смілі на другий день. Забрати його дозволили тільки після того, як втрутився секретар Смілянського міськкому партії.

Василь показував синці й розповідав, що по м'яких частинах тіла не били, в основному удари завдавалися по хребту і нижній частині спини. Відтоді в нього почало погіршуватися здоров'я. У вересні 1963-го поета госпіталізували. Лікарі діагностували рак нирок, а побої міліціонерів тільки прискорили розвиток хвороби. Проведена операція результатів не дала. Василь Симоненко помер у 28 років.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок