Українські користувачі просять Spotify прибрати росіян із рекомендацій

Українські користувачі просять Spotify прибрати росіян із рекомендацій

Українські користувачі просять Spotify прибрати росіян із рекомендацій
. Фото: Getty Images

Український користувач oleks_ukr створив петицію у Spotify. Він закликає стримінгову платформу вимкнути рекомендації російських виконавців на українську аудиторію. Вона вже зібрала 1484 реакції.

У петиції зазначено: багато українських користувачів Spotify скаржаться у соцмережах, що алгоритми часто рекомендують російський контент — навіть якщо до цього вони ніяк з ним не контактували або активно його уникали, відмічаючи це на платформі.

"Для багатьох російська мова стала нерозривно пов'язаною зі стражданнями та болем, спричиненими росіянами. Отже, зіткнення з російським контентом на платформі, призначеній для розваг і відпочинку, може викликати тривогу та занепокоєння", — йдеться у зверненні.

У тексті наведено три пропозиції розв'язання цієї проблеми:

  • можна впровадити функцію, яка дозволить користувачам відмовлятися повністю від контенту певною мовою або від певного регіону;
  • зробити алгоритм рекомендацій більш чутливим до геополітичного контексту;
  • додати зворотний зв'язок із користувачем чи користувачкою, щоб мати можливість більш гнучко адаптуватися до індивідуальних уподобань; особливо це важливо для регіонів, що переживають конфлікт або напруженість.

"Я сподіваюся, що Spotify серйозно розгляне цей запит і забезпечить заходи, щоб його платформа залишалася джерелом комфорту та задоволення для всіх, незалежно від їхньої геополітичної позиції", — написав автор петиції.

Щоб підтримати звернення — потрібно авторизуватися, верифікувати акаунт на платформі та лайкнути пост і додати коментар.

Заборонити російських виконавців на музичних стримінгах

У квітні 2023 року голова Мінцифри Михайло Федоров закликав музичні сервіси Deezer, Apple, Youtube Music та Spotify заблокувати виконавців із Росії.

Він зазначав, що російський шоубізнес продовжує заробляти мільярди на стримінгах і фінансувати російську армію — або шляхом виплати податків, або безпосередніми благодійними пожертвами.

"Усе це конвертується в ракети, які летять на українські міста та вбивають мирних людей", написав Федоров.

Він також оприлюднив відео від United24 з аналітичним супроводом OSINT-спільноти Molfar. Там виявили, що співачка Instasamka задонатила на російську армію 900 млн рублів, репер Тіматі заявив, що готовий мобілізуватися, а співачка Юлія Чичеріна постійно їздить на тимчасово окуповані території і навіть зрізала український прапор в Енергодарі Запорізької області.

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що петиція з проханням про блокування російського контенту в Україні до Володимира Зеленського набрала потрібні 25 тисяч голосів. Як на неї відповів президент, не повідомлялося.

Ще у березні 2022 року стримінговий сервіс Spotify сповістив, що закриває свій російський офіс у відповідь на "нічим не спровокований напад на Україну".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок