Представники Ірландії неочікувано увірвалися у фаворити "Євробачення 2024": що відомо про Bambie Thug

Представники Ірландії неочікувано увірвалися у фаворити "Євробачення 2024": що відомо про Bambie Thug

Доповнено
Bambie Thug євробачення ірландія
Bambie Thug, що представлятиме Ірландію на "Євробаченні" у 2024 році. Фото: bambiethug/Instagram

У січні Ірландія визначила, хто представлятиме її на "Євробаченні-2024" — представниками від країни стали Bambie Thug із піснею Doomsday Blue. Bambie Thug — небінарна особа, яка захоплюється магією.

Хто такі Bambie Thug

Bambie Thug (справжнє ім'я Кантрі Рей Робінсон) народилися у Корку в Ірландії та переїхали до Лондона у віці 20 років.

Свій дебютний сингл Birthday вони випустили навесні 2021 року. Bambie Thug написали цю пісню під час наркотичної залежності. Критики описують музику як електрореп, конфронтаційний перформанс-арт і гот-поп.

Зараз Bambie Thug 29. Вони розповідають, що належать до ЛГБТ, визначають себе небінарною особою. Змалечку, як розповідали у своїх інтерв'ю, вони займаються чаклунством. У лондонському Масвел-Гіллі Bambie Thug познайомилися з "дорослими жінками-відьмами" та каже, що почали відтоді серйозніше займатися магією.

"Мене завжди захоплювало чаклунство. У дитинстві я робили заклинання і не знали, що це таке. Мене завжди цікавили духи. Моя бабуся бачила людей у своєму будинку, а в мене був уявний друг", — розповідали Bambie Thug.

У музиці та мистецтві артисти надихалися Lady Gaga, Полом Саймоном, Стіві Ніксом, Доллі Партон, Барброю Стрейзанд та Снуп Доггом.

Про пісню Doomday Blue

Свою пусню Doomday Blue артисти називають "трихвилинною п’єсою музичного театру", у якій присутні дуже різні елементи — такі як розмовне слово, металеві крики, поп, джаз і навіть електро-метал.

"Для непідготовленого вуха це може бути трохи заплутаним, але якщо ви дійсно цінуєте музику, ви подумаєте, що це шедевр", — розповідали артисти.

Пісня входить EP Cathexis, який загалом вміщує 7 треків включно з Doomday Blue.

Нарізі пісню прослухали більше 3 млн разів на Spotify.

Bambie Thug розцінюють "Євробачення" як важливу платформу для просування своєї музики та творчості.

Підтримка Палестини

Раніше Bambie Thug та ще одна претендентка з Ірландії Еріка-Коді Кеннеді Сміт приєдналися до закликів не допускати Ізраїль на цьогорічне "Євробачення".

Суспільний мовник Ірландії Raidió Teilifís Éireann отримав понад 600 електронних листів із проханням бойкотувати Ізраїль. Прихильники бойкоту кажуть, що організатори "Євробачення" створили прецедент для такого виключення у 2022 році, коли не допустили Росію до участі в конкурсі після її вторгнення в Україну.

Під час репетиції перед виступом у першому півфіналі Bambie Thug використали у своєму образі фрази Free Palestine (Вільна Палестина) та ceasefire ("припинення вогню"), а проте організатори шоу попросили прибрати ці елементи.

"Ми з моєю делегацією боролися проти цього, і EBU зрештою погодився залишити припинення вогню. Приблизно за годину до мого дзвінка мені повідомили, що вони провели внутрішню зустріч і припинення вогню більше не прийнятне, і якщо я не приберу це повідомлення, мене не пустять на сцену", — поділилися вони у соцмережах.

Яким був виступ Bambie Thug у першому півфіналі "Євробачення-2024"

Ірландія обрала представника на "Євробачення-2024": що про них відомо
Bambie Thug представляє Ірланлію на "Євробаченні-2024". EBU

Ірландія обрала представника на "Євробачення-2024": що про них відомо
Bambie Thug представляє Ірланлію на "Євробаченні-2024". EBU

Ірландія обрала представника на "Євробачення-2024": що про них відомо
Bambie Thug представляє Ірланлію на "Євробаченні-2024". EBU

Ірландія обрала представника на "Євробачення-2024": що про них відомо
Bambie Thug представляє Ірланлію на "Євробаченні-2024". EBU

Ірландія на "Євробаченні"

Ірландія бере участь у "Євробаченні" з 1965 року, відтоді митці 56 разів виступали на конкурсі. З часу запровадження півфіналів у 2004 році ірландці 8 із 19 разів проходили до гранд-фіналу. Найгірші результати в конкурсантів за 2019 і 2021 роки — тоді вони посідали останні місця в півфіналі.

Ірландець Джонні Логан — дворазовий переможець "Євробачення". Крім того, Ірландія мала серію перемог — чотири перші місця протягом п'яти років (1992, 1993, 1994 і 1996).

Країна за весь час сім разів вигравала на "Євробаченні" – до 2023 року це була рекордна кількість перемог. У 2023 році Ірландію наздогнала Швеція.

Виступ Bambie Thug на нацвідборі у 2014 році набрав найвищу кількість — 12 балів — і за результатами народного голосування, і від журі. Обирали серед шести претендентів.

Bambie Thug стали першим виконавцем з Ірландії, які потрапили до фіналу за п'ять років.

Де дивитися фінал "Євробачення-2024" 11 травня

Текст оновлено та доповнено інформацією про фінал конкурсу "Євробачення 2024". Вперше опубліковано 27 січня 2024 року.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок