Мурал Соні Морозюк у Києві облили червоною фарбою

Мурал Соні Морозюк у Києві облили червоною фарбою

Мурал Соні Морозюк у Києві облили червоною фарбою
. Фото: Суспільне

Невідомі облили червоною фарбою мурал авторства художниці Софії Морозюк у Києві на вулиці Мечникова, 16. Крім того, під картиною з'явився підпис: "Корупція = поразка".

Мурал з'явився на одній із багатоповерхівок у березні 2023 року. На ньому зображене синьо-жовте полотно з написом "Що крутіше, ніж сім'я у 44 млн?".

Картину, яку взяли за основу муралу, продали на благодійному аукціоні за 250 тисяч гривень — за ці кошти й створили стінопис.

морозюк і її мурал залитий фарбою
Мурал Соні Морозюк облили фарбою. Фото: Суспільне

морозюк і її мурал залитий фарбою
Мурал Соні Морозюк облили фарбою. Фото: Суспільне

морозюк і її мурал залитий фарбою
Під муралом залишили напис "Корупція — поразка". Фото: Суспільне

Хто така Софія Морозюк і як пов'язана з Гринкевичами

Софія Морозюк — українська "художниця сенсів", а проте її обговорюють не в контексті мистецької практики, а через зв'язки з Романом Гринкевичем.

На початку січня стало відомо про те, що львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича та його сина Романа підозрюють у розкраданні грошей Міноборони.

У день затримання Ігоря Гринкевича журналіст Євген Плінський заявив, що Роман заручений із Морозюк, водночас припустивши, що вона отримувала від нареченого коштовні подарунки, а також звинувативши того у причетності до корупційних оборудок і вкладанні отриманих із них грошей у творчу кар'єру художниці.

Пізніше Агентство з розшуку та менеджменту вкрадених активів опублікувало реліз із майном Гринкевичів. У ньому зазначено, що у власності художниці є дві квартири, які могли бути куплені на вкрадені у держави гроші.

Дівчина відреагувала на скандал — на своїй сторінці в Instagram вона підтвердила, що зустрічається з Гринкевичем: "Якщо звинувачення на адресу Романа, що були вкрадені державні кошти для ЗСУ, виявляться правдою (я не хочу в це вірити) то ми не зможемо бути разом".

Водночас вона заперечила інформацію про подарунки, наголосивши, що отримала від Романа лише каблучку та кольє.

Художниця також наголосила, що досягла успіху у творчості власними зусиллями, заперечивши спонсорство з боку нареченого. Морозюк додала, що готується добровільно подати декларацію.

У цей час Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України повідомив про закриття виставкового проєкту Соні Морозюк "Мазня". Вони зазначили, що це сталося "у зв’язку зі значною кількістю суперечливих реакцій, що вийшли поза межі мистецтвознавчої дискусії".

17 січня Морозюк заявила, що розриває заручини з Романом Гринкевичем, а гроші від продажу його подарунків скерує на ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок