Сад на честь Андерсена у його рідному місті виграв данську ландшафтну премію

Сад на честь Андерсена у його рідному місті виграв данську ландшафтну премію

Сад Ганса Крістіана Андерсена, Оденсе, Данія Андерсен
Сад імені казкаря Ганса Крістіана Андерсена, Оденсе, Данія. Фото: муніципалітет м. Оденсе

У Данії спроєктували сад імені казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Дизайнерська розробка здобула нагороду Данської ландшафтної премії 2023.

Про таке повідомила архітектурна платформа ArchDaily.

Проєкт саду розробила компанія MASU Planning. Озеленення втілили в місті Оденсе, де народився Андерсен. У центрі міста уже діє музей імені казкаря. Там і звели ландшафт. Замовником став муніципалітет Оденсе за фінансової підтримки Фонду А.П. Меллера. Проєкт тривав у 2016–2021 роках.

Сад Андерсена Андерсен дизайн Данія Оденсе
Сад імені казкаря Ганса Крістіана Андерсена, Оденсе, Данія. Фото: MASU Planning
"Мандрівки, дослідження та відчуття — фундаментальні теми казок у творчості Г.К. Андерсена — і в просторовій концепції музею та саду, створених на його честь. Межі розмиті, щоб відобразити постійне переплетіння між реальністю і фантазією в його казковому всесвіті", — розповідають автори про свій проєкт.

Сад розміщений навколо музею, який, як пише муніципалітет Оденсе, дає можливість побачити нові грані творчості Андерсена. У центрі уваги музейного комплексу — не Андерсен як особистість та його історія, а казки, які він написав. Сама будівля музею займає площу 5 600 квадратних метрів.

"Музей не розповідає про Ганса Крістіана Андерсена, він розповідає як Ганс Крістіан Андерсен", — ідеться на сайті.

Сад розміщений на межі історичних та сучасних районів міста. У ньому високі живоплоти чергуються зі звивистими стежками та садовими зонами. Живопліт де-не-де утворює стіни в саду. Зовнішній вигляд саду змінюється зі зміною пір року.

Дизайнери написали, що їхній проєкт "дозволяє відчути природу так, як її сприймав Г. К. Андерсен — як джерело натхнення, що дає свободу уяві, але водночас є непередбачуваною і дикою".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок